999 rezultate për

qyteti

Napoli jep urdhër të prerë: Asnjë i huaj nuk largohet nga qyteti Askush për momentin nuk mund të lërë Napolin për të udhëtuar drejt vendit të tij të origjinës. Ndryshe nga ajo çfarë ka
Stadiumi legjendar në Brazil kthehet në spital (VIDEO) Koronavirusi ka filluar të përhapet me shpejtësi edhe në Brazil, ku deri më tani regjistrohen 1600 raste të prekurish dh
Qyteti ku lindi "vdekja", kur do dalë nga izolimi Wuhani Pas më shumë se dy muajsh, izolimi i Wuhanit – qytetit kinez ku është shfaqur koronavirusi për herë të parë – do të marr
Kini kujdes! Policia ngre dron për të kapur qytetarët që dalin nga shtëpitë Në orët e mbrëmjes Policia Vendore e Gjirokastrës, ka ngritur në ajer katër dronë të cilët do të monitorojnë dhe filmojn
Tirana bosh, gjobat e majme e frika nga COVID-19 zbrasin kryeqytetin (FOTO LAJM) Qeveria ka ndërmarrë masa të rrepta për lëvizjen e qytetarëve në këmbë apo me makinë për shkak të koronavirusit. Ven
Si ishte jeta para koronavirusit në tre qytetet më të shtrenjta të botës (FOTO LAJM) Bota po përjeton ngjarje që mund të ndryshojnë thellësisht mënyrën dhe standardin e jetesës me të cilin ishin mësuar, po
Kjo ishte fuqia e tërmetit në Kosovë (FOTO LAJM) Rreth orës 22:10 ka ndodhur një tërmet i lehtë në Kosovë. Këtë e ka konfirmuar për Klan Kosovën Shemsi Mustafa nga In
Koronavirusi/ 43 inspektime në Tiranë e Durrës, bllokohet dhe gjobitet një fasoneri Gjatë kontrolleve dhe inspektiemve të kryera nga Inspektorati Shtetëror Shëndetësor, për zbatimin dhe respektimin e masa
Erdhën nga Italia 5 ditë më parë, familja e përmetarit vetëkarantinohet 11 të prekur dhe 1 e vdekur, ky është bilanci i koronavirusit në Shqipëri. Një tregtar i vogël në qytetin e Përmetit
Rrugët e qytetit të boshatisura, kryebashkiaku shpërthen në lot (VIDEO) Kryebashkiaku i Barit, Antonio Decaro u përlot gjatë një video-transmetimi të drejtpërdrejtë nëpër rrjetet sociale, ku s
Më në fund një lajm i mirë nga qyteti në Itali ku shpërtheu koronavirusi: Asnjë i infektuar më! “Jemi shumë të lumtur për këtë dhe është një rezultat shumë i mirë”, ka thënë kryetari i bashkisë së Codogno, në provinc
Masat për të bllokuar koronavirusin, në Rinas kontroll çdo pasagjeri Në aeroportin e Rinasit çdo udhëtar duhet të kalojë në procesin e kontrollit për koronavirusin, po ashtu edhe në porte.
Ja sa bileta janë shitur për derbin Tirana-Partizani Atmosfera në vigjilje të supersfidës Tirana-Partizani sfidë kjo që do të luhet në kuadër të javës së 24 të Kategorisë Su
Tifozët e Tiranës nisen drejt "Air Albania", atmosferë spektakolarë në rrugët e kryeqytetit (VIDEO) Tirana dhe Partizani do të luajnë ditën e sotme në derbin e kryeqytetit, në një ndeshje që pritet të dhurojë spektakël.
"Ngrin" jeta në Milano, ushtarë me maskë, sheshe bosh e çdo gjë e mbyllur (FOTO LAJM) 7 të vdekur e më shumë se 200 të infektuar është bilanci i koronavirusit në Itali. Një ndër qytetet e infektuara ësht
Njihuni me qytetin më të ftohtë në botë (FOTO LAJM) Qyteti më i ftohtë në botë llogaritet të jetë Jakutsk, kryeqytet i rajonit të Jakutija-s në Rusi. Temperaturat në dim
Koronavirusi ne Itali: Pamjet me dron të qytetit në Itali që ngjan si qyteti fantazëm (VIDEO) Rrugë e sheshe bosh, farmacistë me maska. Kjo është pamja e qytetit Kodonjo, Itali mëngjesin e 21 shkurtit. Pamjet ja
Vetëhidhet nga kati i katërt i pallatit një grua Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në një lagje të qytetit të Korçës, ku një grua është hedhur nga kati i
FOTO/ Tanket turke sulmojnë ushtrinë e Asadit: Rrezikohet Lufta e Madhe në Siri Veriu i Sirisë rrezikon të bëhet shkak për një përplasje të gjerë ushtarake mes Turqisë dhe Sirisë. Forcat turke kan
Masakra me 11 viktima në Gjermani, gjendet letra e autorit të sulmit 11 të vdekur pas të shtënave në Gjermani, në qytetin Hanau. Prokuroria e Përgjithshme flet për dyshim terrorist me motiv