999 rezultate për

qytet

Raporti: Ky është qyteti më i pasur dhe ai më i varfër në Shqipëri Ata që banojnë në Tiranë kishin të ardhura për frymë më të lartat në vitin 2018, ndërsa Kukësi vijon të jetë rajoni më i
"Skuqet" Tirana, 21 rastet e reja shënohen në kryeqytet (VIDEO) Ministria e Shëndetësisë konfirmoi sot 21 rastë të reja, të cilat rezultojnë vetëm në Tiranë. Shkon kështu në 1050 numri
Sorkadhja dhe ariu zbresin kaq shumë pranë fshatit në Bulqizë (VIDEO) Një banor nga Zerqani i Bulqizës ka filmuar pranë një kullote një sorkadhe dhe një ari kaf. Ata shihen në kullotë teksa
Skandaloze! Si përdoren pesticide të ndaluara e të rrezikshme për mishin, sallamin e frutat Kamera e fshehtë e emisionit “Stop”, zbuloi se si përdoren pesticidet e ndaluara e të dëmshme për shëndetin në spërkatj
Denoncimi: Bulqiza si në '97, breshëritë e kallashnikovit tmerrojnë qytetarët Qytetarët në Bulqizë mbrëmjen e djeshme janë tmerruar nga breshëri kallashnikovi. Ky ka qënë denoncimi i bërë tek ish
Po mblidhte kanaçe, policia bashkiake tërheq zvarrë qytetarin rom (VIDEO) Disa pamje të rënda janë bërë publike mbrëmjen e djeshme në rrjete sociale. Në video duket momenti i tensionit mes p
Luftë e re e Ftohtë? Kina kërcënon SHBA-të Kina kërcënoi të hënën se do të ndërmarrë kundërmasa ndaj Shteteve të Bashkuara nëse ndëshkohet për planet për të vendos
Të gjithë në plazh por Rama nuk e di?! Vajzat "topless" shijojnë diellin (FOTO LAJM) Kryeministri Edi Rama deklaroi se plazhi do të hapet më 10 qershor, por në fakt sezoni ka nisur dhe njerëzit kanë ikur n
Vitia konfirmon lehtësimin e masave Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, në një konferencë për media ka bërë të ditur se nga dita e enjte do të shtohet lir
Peticioni për Teatrin Kombëtar mbërrin në Kukës Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit do të jetë sot në Kukës, ku do të zhvillojë peticionin për mbledhjen e firmave për rindë
As Tirana e as Durrësi! Ky është qyteti më i stresuar nga COVID-19 në Shqipëri Pritej që pasoja më e rëndë nga izolimi për shkak të COVID-19 do të ishin problemet psikologjike tek qytetarët. Në nj
Dy pemë martohen çdo vit në Itali, a e dini pse? Pandemia është duke ndalur një festival të lashtë në Accettura, por qytetarët e qytetit po e mbajnë gjallë këtë traditë.
Qytetarët nuk binden, arrestohen 76 persona për thyerje të fashës orare Gjatë natës së kaluar MPB-ja ka regjistruar gjithsejtë 104 shkelje të orës policore, me çrrastë janë arrestuar 76 person
Tirana nis mosbindje civile? Një grup qytetarësh futen tek Liqeni Artificial Një grup njerëzish kanë shkuar tek parku i Liqenit Artificial duke thyer kështu masat e qeverisë Rama. Thirrja u bë f
Blogu i njohur amerikan: Bukuria e pakrahasueshme e Rivierës Shqiptare (FOTO LAJM) E kam parë Tokën në zonat e saj më të bukura dhe kam eksploruar disa nga plazhet më të pashkelura. Kam vizituar rrugë
Budina thirrje nga Durrësi qytetarëve: Ngrijeni kokën se Meta do të shpërndajë Kuvendin "Ky parlament është i paligjshëm. Duhet të shpërndahet. Presidenti e tha, meqenëse populli do të ngrihet i gjithi, Presi
Pas Bashës reagon edhe Kryemadhi: Të vendosur të realizojmë Zgjedhoren! "LSI nuk ka asnjë qëndrim të ndryshëm nga qëndrimi që ka bërë të njohur në emër të Opozitës së Bashkuar kryetari i PD-së
Kryeministrja e Zelandës së Re u jep lajmin e mirë qytetarëve të saj: Vetëm 4 ditë punë në javë! Kryeministrja e Zelandës së Re, Jacinda Ardern, propozon vetëm katër ditë punë në javë, në mënyrë që ti jepet shtysë eko
Qytetarët në protestë, Rama gjen kohë të tallet me Bashën: Ai është artisti më i madh! Ndërkohë që qindra mijëra njerëz janë mbledhur para Ministrisë së Brendshme për të protestuar për shembjen e teatrit, kr
"Ti Shqipëri më jep nder..." Mehdi Malkaj emocionon qytetarët në protestë Me mirësinë e tij, aktori Mehdi Malkaj ka emocionuar të pranishmit në protestën për Teatrin Kombëtar. Bashkë me qytetarë