999 rezultate për

qeveri

"Hashim Thaçi ia doli, e bëri Kosovën me qeveri të "Listës Srpska" Në një koment të publikuar në faqen e tij të FB, shkrimtari ynë Kim Mehmeti pohon se Hashin Thaçi jo vetëm që e bëri Kos
Qeveri teknike me Bashën? Rama: T'i marrin të gjitha, vetëm drejtimin jo! "Pse duhet të përsërisim një gjë që është bërë dhe nuk ka dhënë rezultat në lehtësimin e dhimbjes së humbjes dhe duhet t
A pritet të ketë rinisje të shpejtë të dialogut me Hotin si kryeministër? osova sot e ka nisur ditën me kryeministër dhe qeveri të re pasi dje në Kuvendin e Kosovës me 61 vota për, 24 kundër dhe
Fillon mbledhja e parë e Qeverisë Hoti Ka filluar mbledhja e parë e Qeverisë së Kosovës të udhëhequr nga Avdullah Hoti. Ministrat e kabinetit Hoti kanë arri
Rritja e infektimeve, 4 qytete në Maqedoninë e Veriut rikthehen në karantinë Qeveria e Maqedonisë së Veriut ka vendosur të rikthejë në karantinë disa prej qyteteve më të mëdha në vend, për shkak të
Fishekzjarre për Qeverinë Hoti? Reagon i pari i Prishtinës (FOTO LAJM) Prishtina është ndiçuar nga fishekzjarre për minuta me radhë, çka duket sikur është në festë për qeverinë e re. Ende
"Frankfurter Allgemeine Zeitung": Kjo është qeveria e Grenellit për një pazar të shpejtë Gazeta konservatore gjermane shkruan në numrin e së enjtes se sipas një ankete qeveria Kurti në qeverisjen e saj të shku
Shtimi i rasteve nga koronavirusi, Maqedonia e Veriut rikthen kufizimet në lëvizje Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe në një konferencë për media, tha se qeveria ka pranuar propozimin e Komisionit pë
Qeveria vendos: Orë policore prej të enjtes në orën 21:00 deri të hënën në orën 05:00 Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut sot (03.06.2020) gjatë vazhdimit të seancës së 60-të ka sjellur këtë vendim
Kosova sot me qeveri të re, pas Ramës, reagon edhe Basha Sot u votua qeveria e re në Kosovë dhe kryeministër u përzgjodh Avdullah Hoti. Pas reagimit të kryeministrit Rama, ka
Rama ka dy fjalë për Qeverinë Hoti: Shpresë pas një periudhe përpëlitjesh Kryeministri Edi Rama ka reaguar për zgjedhjen e Avdullah Hotit në krye të qeverisë së Kosovës. Rama i uron rrugëtim
Sulmoi Thaçin gjatë konferencës për media, arrestohet qytetari (VIDEO) Policia e Kosovës ka arrestuar një person pasi shkaktoi një incident teksa presidenti Hashim Thaçi mbante një konferencë
Kush janë ministrat e Nismës Demokratike në qeverinë Hoti Kuvendi i Kosovës ka zgjedhur Qeverinë Hoti me 61 vota pro, 24 kundër dhe 1 abstenim, ku të pranishëm në Kuvend ishin 86
Zgjedhja e Hotit kryeministër, reagon BE Bashkimi Evropian kanë përgëzuar qeverinë e re të Republikës së Kosovës që do të drejtohet nga kryeministri i LDK’së, Av
Pas votimit të Qeverisë Hoti, vjen reagimi i presidentit Thaçi Presidenti Hashim Thaçi ka reaguar menjëherë pas votimit të Qeverisë Hoti.Ai ka përgëzuar deputetët ndërsa i ka uruar su
Votohet qeveria e re, Avdullah Hoti kryeministër i Kosovës Kuvendi i Kosovës e ka votuar me 61 vota pro qeverinë e rë të udhëhequr nga Avdullah Hoti i LDK-së. Kështu, nga sot e
Veseli: Qeveria e re do të jetë vazhdim i mashtrimit të qytetarëve që ua bënë VV e LDK Lideri i PDK-së tha se Albin Kurti po ikë prej vetes, jo prej të tjerëve, por e ka dëmtuar rëndë Kosovën dhe këtë, qytet
Në pritje për tu bërë kryeministër, Hoti prezanton planin qeverisës Sapo ka filluar seanca për formimin e Qeverisë së Re. I nominuari për kryeministër Avdullah Hoti ka prezantuar plan p
Vonohen deputetët, seanca për votimin e Qeverisë Hoti nuk nis në orarin e caktuar Seanca e jashtëzakonshëm për formimin e Qeverisë Hoti nuk ka nisur ende edhe pse ishte planifikuar që në nistë në orën 1
PDK merr pjesë në seancë, nuk do ta votojë Qeverinë Hoti Deputetët e Partisë Demokratike të Kosovës kanë hyrë në sallë ku pritet votimi i Qeverisë Hoti. Deputetë të kësaj par