999 rezultate për

perimet

COVID-19/ Nga buka tek frutat dhe ushqimet e paketuara, ja ç’duhet të bëni pasi i blini Agjencia Franceze e Shëndetit dhe Sigurisë në Ushqim, Mjedis dhe Punë ka dhënë rekomandime për ushqimin, blerjen dhe pas
Nga zbardhuesi te perimet: Si të ndryshoni veshjet pa shpenzuar para (VIDEO) Kohëve të fundit në rrjete sociale, mjeshtrit e shpikjeve në shtëpi janë përqëndruar te veshjet – sepse karantina bën të
''Pacienti zero i Kinës eksperimetnoi me lakuriqët e natës'', SHBA nis hetimet Një prej teorive se nga doli koronavirusi, është ajo se erdhi nga eksperimentimi me lakuriqët e natës në një laborator k
Po lani frutat dhe perimet me sapun? Çfarë thonë ekspertët Koronavirusi mendohet të përhapet kryesisht përmes kontaktit person-në-person, por ai gjithashtu mund të jetojë në sipër
Virologu australian: Lani me sapun frutat e perimet siç lani dhe duart Një virolog nga Sidnej ka thënë se “çdo sipërfaqe përbën rrezik të madh” kur vjen puna te COVID-19 dhe çdo njeri duhet t
Koronavirusin mund t'a marrim dhe nga frutat e perimet: Lajini me ujë të ngrohtë e sapun! Një virolog nga Sidnej ka thënë se “çdo sipërfaqe përbën rrezik të madh” kur vjen puna te COVID-19 dhe çdo njeri duhet t
Koronavirusi, a duhen dezinfektuar ushqimet pasi t’i blejmë në dyqane? Koronavirusi ka vënë në alarm të gjithë botën. Jo vetëm për numrin e viktimave dhe të të infektuarve që po rritet dita d
KORONAVIRUSI/A duhen dezinfektuar ushqimet pasi t'i blejmë në supermarket? A duhen dezinfektuar ushqimet pasi t'i blejmë në supermarket, konkretisht frutat dhe perimet? Koronavirusi ka alarmua
Si të lani frutat dhe perimet për t'u mbrojtur 100% nga pesticidet Blerja e ushqimeve organike ju mbron nga produktet me pesticide, por jo se i eliminon tërësisht ato. Mbetjet e pesticide
Si të lani frutat dhe perimet për t'u mbrojtur 100% nga pesticidet Blerja e ushqimeve organike ju mbron nga produktet me pesticide, por jo se i eliminon tërësisht ato. Mbetjet e pesticide
Fuqia e frutave dhe perimeve me ngjyrë të kuqe Nëse po bëni pazar tek një dyqan fruta perimesh, mbusheni sa më shportën tuaj me fruta dhe perime të kuqe. Mollët, shegë
Mbusheni shportën me fruta dhe perime të kuqe, janë të gjitha perfekte për ju Nëse po bëni pazar tek një dyqan fruta perimesh, mbusheni sa më shportën tuaj me fruta dhe perime të kuqe. Mollët, shegë
Policia rrethon Unazën e Re, çfarë po ndodh sot Policia ka rrethuar mëngjesin e sotëm zonën e Unazës së Re tek “Astiri”, ndërkohë që mësohet se në Lotin 1 po punojnë mj
I keni prerë gabim perimet, mësoni cila është mënyra e duhur Pastrimi i perimeve duhet të jetë punë precize, sepse në fakt shumë shpesh hedhim pikërisht pjesët më të mira dhe më të
Frutat dhe perimet që duhet të konsumojmë gjatë shtatorit Nuk është vetëm rrushi fruti i këtij sezoni, sadoqë ai është më i dukshmi në treg, për shkak të sasisë së prodhimit vend
Si t’i mbajmë sa më të freskëta perimet Disa artikuj nuk mund të qëndrojnë të freskëta për një kohë të gjatë, andaj shpejt kalben, ndërsa gjendja e tyre e mirë
Frutat dhe perimet e duhura gjatë stinës së verës Në stinën e nxehtë të verës, konsumimi i frutave dhe perimeve është kusht, për të qëndruar të shëndetshëm dhe të hidratu
Njihuni me perimet më gjigante (FOTO LAJM) Nëna natyrë bën çudira që i lë të habitura njerëzit. Por ndonjëherë në fenomenet natyrore ka dorë edhe njeriu. Në fo
Besojini se janë të vërteta, njihuni me perimet gjigande (FOTO LAJM) Gjithmonë natyra bën çudira dhe prodhon fenomene të çuditshme, në të cilat ndonjëherë ka ndikim edhe dora njerëzore.
Dalloni perimet e injektuara me hormone Përmes disa investigimeve të Top Story dhe Fiks Fare në Top Channel, u vendos edhe njëherë në vëmendje abuzimi me produk