999 rezultate për

pĂrmes

Koronavirusi në Serie A, dalin pozitivë 2 futbollistë të Parmës Parma ka njoftuar se dy nga lojtarët e tyre janë izoluar, pasi kanë rezultuar pozitiv në koronavirus. Komunikata nga
Spali i Berishës triumfon ndaj Parmës dhe rrit shpresat te mbijetesa (VIDEO) Me Gigi Di Biaggion në pankinë, Spal nis të shpresojë sërish te mbijetesa, pasi ia doli të marrë tre pikë në një transfe
Lazio zhbllokon sfidën ndaj Parmës (VIDEO) Lazio ka arritur që të zhbllokojë ndeshjen në fundin e pjesës së parë ndaj Parmës në transfertë. Pas një këmbëngulje
Bëri një tjetër paraqitje fantastike ndaj Parmës, Ronaldo: Tre pikët më me rëndësi se golat e mi Ronaldo është i lumtur për fitoren e Juves, më shumë se sa golat që i shënoi të dielën mbrëma. Interi barazoi 1-1 me
Një dhe i vetëm, CR7 me rekord të ri Crisiano Ronaldo sërish është me një rekord të ri. Sulmuesi i Juventus realizoi një dopietë në sfidën e të dielës mbr
Shpërthen CR7, kalon Juven në avantazh (VIDEO) Juventus ka kaluar në fund te pjesës së parë në avantazh ndaj Parmës falë CR7. Portugezi bëri mjaft mirë brenda zonës
A do të luajë CR7 ndaj Parmës? Sarri merr vendimin Kristiano Ronaldo nuk mundi të ishte protagonist në ndeshjen e fundit të Juventus. Portugezi ishte parashikuar të is
Ka luajtur vetëm 7 takime me Parmën, Dermaku merr vendimin për të ardhmen Kastriot Dermaku këtë sezon ka veshur fanellën e Parmës në Serie A. Mbrojtësi i kombëtares shqiptare ka luajtur vetë
Juventusi "mposht" Interin në garën për sulmuesin e Parmës Mosarritja te Erling Haaland e ka tërbuar Juventusin. Sulmuesi norvegjez zgjodhi Borussia Dortmund, ndërsa bardhezinjtë
Interi blen mesfushorin 19-vjeçarë për 35 mln euro Skuadra e Interit do të synojnë të fitojë trofe këtë sezon nën drejtimin e teknikut Antonio Conte. Për të mbërritur tek
I dha fitoren skuadrës, Theo: Milan i madh ndaj Parmës Një gol i Theo Hernandez dy minuta përpara fundit të ndeshjes i dhuroi fitoren Milanit në ndeshjen jashtë fushe kundër P
Milani shënon në "frymën e fundit" ndaj Parmës (VIFEO) Milani ja ka dalë të kalojë në avantazh përballë Parmës në minutat e fundit të lojës. Mbrojtesi anësor Theo Hernandez
Talenti i Parmës fut në "luftë" Juventusin dhe Interin Juventusi dhe Interi, rivalë jo vetëm në kampionat, por edhe në merkato. Dy gjigantët e futbollit italian janë në gar
Interi nuk përfiton nga gabimi i Juventusit, 'ngec' përballë Parmës (VIDEO) Interi nuk ja doli të përfitonte nga gabimi i Juventusit për tu rikthyer sërish në krye. Zikaltërit u ndalën në bara
Interi barazon rezultatin përballë Parmës (VIDEO) Me të filluar pjesa e dytë Interi është hedhur në kërkim të golit të barazimit. Goli erdhi në minutën e 55' me sulmue
Shënohen 2 gola të shpejtë në ndeshjen Inter-Parma (VIDEO) Pas disa përpjekjeve nga Parma në minutat e para ku një goditje e Dermakut u devijua nga Handanovic, vendasit arrijnë të
Turpërohet De Ligt, Juventusi jep një tjetër lajm të keq për të Matthijs De Ligt duhet të presë për debutimin e tij në Juventus. Mediat italiane raportojnë se ylli holandez, përforc
U la në stol në ndeshjen ndaj Parmës, De ligt nuk e fsheh zhgënjimin Matthajs De Ligt është blerja e bujshme e skuadrës së Juventus në këtë merkato verore. 19 vjeçari u ble nga skuadra e Aj
Ende pa nisur mirë sfida, Juventus zbllokon shifrat ndaj Parmës (VIDEO) Juventusi e ka nisur mjaft mirë startin e Serisë A teksa në ndeshjen që po luhet në Tardini, bardhezinjtë kanë kaluar në
Juventus nis mbrojtjen e titullit, Sarri befason me formacionin ndaj Parmës Sot në orën 18:00 Juventusi luan kundër Parmës në "Stadio Ennio Tardini" në ndeshjen hapëse për sezonin e ri në Serie A.