999 rezultate për

mocionit

Haradinaj: Kurti e dorëzoi taksën, po ta mbante do të isha me të në ditën e mocionit Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka thënë se mbështetja e partisë së tij ndaj mocionit të LDK-së, është tërësisht pa
Thaçi gati të nisë konsultimet për Qeverinë e re, Kurti: Zgjedhje pas pandemisë Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka paralajmëruar nisjen e bisedimeve me partitë politike për formimin e Qeverisë së r
Bie Qeveria Kurti Deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë votuar pro mocionit për rrëzimin e Qeverisë Kurti. Kjo seancë u mbajt pa praninë
PDK-ja voton pro mocionit të mosbesimit të Qeverisë Kurti Në Kuvendin e Kosovës, po mbahet seanca plenare për mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë Kurti, të inicuar nga Lidhja Dem
Këshilltari i Kurtit zbulon çfarë fshihet pas mocionit ndaj qeverisë Arbër Zaimi, këshilltar i kryeministrit Albin Kurti, ka thënë se mocioni i mosbesimit ndaj Qeverisë Kurti po bëhet vetëm
LDK e vendosur për rrëzimin e Qeverisë, këto janë detajet e fundit Lidhja Demokratike e Kosovës aktualisht gjendet -4 vota për mocionin e rrëzimit të Qeverisë Kurti. Një burim i Klan K
Qytetarët të pakënaqur me inicimin e mocionit të mosbesimit në kohë virusi (VIDEO) Gjendja politike e krijuar në dy ditët e fundit në Kosovë ka shkaktuar pasiguri të madhe te qytetarët në kohën kur bota
Kjo është përmbajtja e mocionit të mosbesimit që ka përgatitur LDK-ja ndaj Qeverisë Kurti (FOTO LAJM) Lidhja Demokratike e Kosovës ka paralajmëruar ngritjen e mocionit të mosbesimit ndaj Qeverisë të udhëhequr nga Albin Kur
Qeveria kosovare nuk ia ka frikën mocionit të opozitës Ndonëse duhen edhe 3 nënshkrime për ta ngritur mocionin e votëbesimit dhe për ta rrëzuar qeverinë “Haradinaj”, deputetët
Kryeministri suedez nuk i mbijeton mocionit të mosbesimit Kryeministri i Suedisë, Stefan Lofven nuk i ka mbijetuar mocionit të mosbesimit në Parlament. Në votimin e sotëm në p
Në pranverë Haradinajn e pret supriza e hidhur Deputetët e opozitës po synojnë që në pranverën e ardhshme ta rrëzojnë qeverinë “Haradinaj” nëpërmjet mocionit të mosbes
Reagojnë deputetët e LDK-së: Për hajër zgjedhjet! (FOTO LAJM) Pas votimit të mocionit të mosbesimit për rrëzimin e qeverisë Mustafa, deputetët e LDK-së kanë reaguar për herë të parë.
LAJMI I FUNDIT/ PDK voton pro mocionit për rrëzimin e qeverisë Partia Demokratike e Kosovës e cila është në koalicion me Lidhjen Demokratike të Kosovës ka vendosur të votojë mocionin,
Çfarë po "kurdis" PDK-ja, a do votohet sot mocioni për rrëzimin e qeverisë? Seanca e jashtëzakonshme e Kuvendit të Kosovës për votimin e mocionit për rrëzimin e qeverisë ishte parashikuar të fillo
Kryeministri Mustafa ndodhet sot mes "dy zjarreve" Kryeministri i Kosovës Isa Mustafa, pas tri vitesh qeverisjeje, do të ketë sot një prej ditëve më sfiduese të saj, pasi
Kryesia e PDK-së mblidhet para mocionit Kreu i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka thirrur Kryesinë e partisë nesër në mëngjes para seancës e Kuv
Bulliqi i LDK-së, dakord me rrëzimin e demarkacionit dhe kundër mocionit për qeverinë Java e ardhshme pritet të jetë vendimtare për Kuvendin e Kosovës, ku parashikohet mocioni i rrëzimit të qeverisë si edhe
Publikohet drafti i mocionit për rrëzimin e Qeverisë së Mustafës (DOKUMENT) "Lajmi.net" ka siguruar Draftin e Mocionit të mosbesimit ndaj Qeverisë së Isa Mustafës të iniciuar nga Nisma për Kosovën
PE voton kundër mocionit për të drejtën e abortit Parlamenti Europian ka votuar kundër një mocioni që vendoste ndër të tjera dhe të drejtën e një aborti të sigurt dhe të
Berisha: Rama t’i nënshtrohet mocionit Ish-kryeministri Sali Berisha ka kerkuar kthimin urgjent te Rames ne sallen e Kuvendit, e te deshmoje se nuk eshte fsheh