999 rezultate për

mite

Arabia Saudite rihap xhamitë, por jo Meken Arabia Saudite ka rihapur xhamitë të dielën për herë të parë pas më shumë se dy muajsh të masave kufizuese si pasojë e k
U infektua me COVID-19, Dhimitër Kraja tregon si u rikthye në frontin e "luftës" Profesor Dhimitër Kraja u infektua me COVID-19 dhe pastaj pas shërimit u kthye sërish në front. Kraja thekson se e ki
Kampionati europian bëhet sërish çështje komiteti ekzekutiv i UEFA-s anulon mbledhjen e 27 majit Mbledhja e planifikuar në 27 maj e Komitetit Ekzekutiv të UEFA-s është shtyrë për në datën 17 qershor. Shkak janë bër
Rihapen xhamitë, rregullat e reja që duhet të zbatojnë besimtarët (FOTO LAJM) Pas bllokimit dy mujor nga koronavirusi, këtë të hënë janë hapur të gjitha xhamitë. Kryetari i Komunitetit Mysliman t
Nga dita e nesërme në Maqedoni hapen xhamitë Bashkësia Fetare Islame nuk ndryshon qëndrimin për hapjen e xhamive. Vendimit të së premtes, vetëm iu shtuan masat se si
Rrëfimi i ish-të burgosurit: Në kampin nazist të Zemunit 132 shqiptarë vdiqën nga epidemitë Në përkujtim të 9 Majit ditës së fitores mbi fashizmin, publikohet historia e panjohur e shqiptarëve të cilët gjatë peri
Shehu: Pse komiteti i ekspertëve heshti para Ramës Ish-deputeti i PD-së, Tritan Shehu është shprehur se Komiteti Teknik i Ekspertëve heshti përpara kryeministrit dhe nuk f
Dy muaj pas situatës së pandemisë, Rama "ndan" mendjen për drejtuesen e Komitetit të Ekspertëve Rama shpall më në fund drejtuesen e Komitetit të Ekspertëve për Covid-19. Ajo është Mira Rakacolli. Duke folur pas r
Ogerta Manastirliu zbulon kush e drejton Komitetin e Ekspertëve "Komiteti i ekspertëve drejtohet nga zëvendësministrja e e Shëndetësisë, profesoreshë Mira Rakacolli..." Ministrja e
Ministri italian shton optimizmin: Do të bëj gjithçka që të rifillojë Serie A Ministri i Sportit në Itali, Vincenzo Spadafora është shprehur optimist për rifillimin e kampionatit italian. "Shpres
Pandemitë botërore që ndryshuan historinë e njerëzimit Historia e pandemive është pothuajse e gjatë sa vetë historia e njeriut. Pandemitë kanë marrë miliona jete njerëzish, ka
Pandemitë: Kohë e artë për autokratët (FOTO LAJM) Pandemitë kërkojnë përgjigje në rrafshin mjekësor, por shumë më shpejt se to mjaft qeveri dhe politikanë u përgjigjen me
Politologu Ramush Tahiri: Kurti humbi legjitimitetin, Qeveria e re në fillim të majit Qeveria në detyrë e ka humbur legjitimitetin dhe për këtë qëllim duhet të formohet qeveria e re. Zgjedhje të reja nuk mu
RËNDITJA/ Akademitë që kanë prodhuar më shumë lojtarë për top 5 ligat, Reali zë vendin e 4 (FOTO LAJM) Real Madrid, me akademinë e tyre Castilla, zënë vendin e katërt, duke qëndruar pas Ajaxit, Benficas dhe Salzburgut.
''Shpërthen'' Manjani: Rama thotë traplliqe pa llogjikë, nuk ka as bir… e as Komitet Teknik Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ka reaguar përmes një postimi në rrjet, lidhur me deklaratat e Kryeministrit Ed
Nga moti i ftohtë tek konsumi i hudhrave, mitet e rrëzuara mbi koronavirusin Frika nga sëmundja ka shtyrë shumë njerëz në të gjithë botën të besojnë disa teori jo shkencore mbi koronavirusin dhe më
"PD ia fut kot dhe pikë", Rama i përgjigjet opozitës për testimet masive Debati për testimet masive ka përfshirë edhe vendin tonë prej ditësh, por duket se opozita dhe qeveria nuk ndajnë të një
U krijua 72 vjet më parë, çfarë buxheti zotëron OBSH për epidemitë Në mendjen e njerëzve kthehet roli i OBSH në veçanti në kohërat e sëmundjeve të rënda, epidemive dhe pandemive, si për s
Infektimi me koronavirus i mjekut të njohur, reagon Lulzim Basha Doktori i njohur Dhimitër Kraja është infektuar me koronavirus dhe për këtë lajm të trishtë ka reaguar edhe kreu i Parti
7 mite për fytyrën që s'duhet t'i dëgjoni më Dëgjojmë kaq shumë gjëra në lidhje me kujdesin ndaj fytyrës çdo ditë, sa nuk dimë kujt i besojmë më parë. Gjithsesi, ajo