999 rezultate për

kryeministri

Dialogu me Serbinë, të enjten takohen dy delegacione Të enjten dy delegacione nga Kosova dhe Serbia do të takohen në Bruksel pas video-konferencës të zhvilluar të dielën që
E çuditshme, pak e dinë këtë detaj për kryeministrin Edi Rama Pak e dinë, por në fakt kryeministri i vendit Edi Rama nuk ka një patentë. Ai vetë ka deklaruar se nuk ka marrë lejen
Rama u tha t'a marrin me qetësi, PD hap arkivën dhe "kërcënon" kryeministrin (FOTO LAJM) Nënkryetari i Partisë Demokratike Edi Paloka ka reaguar pas deklaratës së kryeministrit Edi Rama, i cili iu drejtua PD-s
"Jemi akuzuar si pazarxhinj", çfarë do ndryshojë Rama në marrëveshjen politike Kryeministri Edi Rama ka treguar sot se çfarë do ndryshojë dhe çfarë nuk do të preket në marrëveshjen e arritur me Opozi
Tre pjestarët e Partizanit rezultuan pozitiv, dalin përgjigjet për vëllain e kryeministrit Rama Pas rezultateve pozitive të tre pjestarëve të ekipit të Partizanit, Erald Çinari, Esat Mala dhe Kristi Kote testit të ko
Projektligji i iniciuar nga Osmani për pandeminë konsiderohet i panevojshën nga qeveria Në mbledhjen e sotme të qeverisë është proceduar në Kuvend mendimi lidhur me Projektligjin për Parandalimin dhe Luftimin
Rama liron kryebashkiakët dhe u vë "kushtin": 800 mijë vota në zgjedhjet e ardhshme! Partia Socialiste ka ndezur motorët elektoral për zgjedhjet e ardhshme parlamentare në realizimin e objektivit të mbledh
Rama "përvesh mëngët" për zgjedhjet, takon krerët e bashkive Kryeministri Edi Rama do të takojë sot në orën 11:00 kryetarët e bashkisë në ambientet e kryeministrisë. Ky takim vj
KOMENT/ Shqiptarët në Maqedoninë e Veriut e kanë në dorë votën për Kryeministrin shqiptar Opinion nga Ramiz Lladrovci Dita e zgjedhjeve po afron, gjithsesi, po afron edhe fitorja e shqiptarëve. Më s
Kryeministri Hoti sot takim me Macron në Paris Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, do të takohet sot në Paris me presidentin e Francës, Emmanuel Macron. Pritja z
Hoti kërkon mobilizimin e komunave për luftimin e pandemisë COVID 19 Kryeministri Hoti mori përkrahje të plotë nga kryetarët e komunave për masat që ka marrë Qeveria e Kosovës pas shtimit t
E ndaloi në rrugë, kryeministri i Italisë vihet në siklet nga vajza provokuese (VIDEO) Kryeministri italian Giuseppe Conte ka qenë duke shëtitur nëpër rrugët e qendrës së kryeqytetit italian Romë, kur është
Rama feston ditëlindjen, sa vjeç mbush sot kryeministri Kryeministri Edi Rama feston sot ditëlindjen e tij të 56-të. Ai ka publikuar një foto me nënën e tij, Aneta, në shtëp
Takimi i paplanifikuar i kryeministrit të Kosovës, Hoti i shkon Berishës në zyrë Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti kishte paralajmëruar një takim me kryeministrin Edi Rama, kryetarin e Kuvendit Gra
Ahmeti: Sot kryeministrin nesër kryetarin e shtetit Me mesazh për unifikim nga Ura e Gurit në Shkup e cila njëherësh paraqet edhe simbol të lidhshmërisë së anës së shqiptar
Analisti: Nëse konfirmohet aktakuza ndaj Thaçit, PDK merr presidentin ndërsa LDK mban kryeministrin Analisti politik, Imer Mushkolaj, thotë se PDK-ja mund të jetë pjesë e një qeverie me bazë më të gjerë ndërsa Vetëvendos
Avdullah Hoti viziton sot Tiranën, me kë do takohet Kryeministri i Kosovës, Abdullah Hoti viziton sot për herë të parë si drejtues i qeverisë Tiranën. Rreth orës 10:00,
Ish-kryeministri: Bandat në Elbasan ushtrojnë terror me armë mbi banorët Ish-kryeministri Sali Berisha ka raportuar se policia ka fshehur sërish ngjarje kriminale. Qytetari digjital e njofto
Deputetja ia thotë në fytyrë Ramës: Ti ushtron bullizëm Deputetja e opozitës, Fatjona Dhimitri ka akuzuar Ramën se “po tenton me cdo kusht te ngrije fjalen e lire te zerave opo
Frika nga kryeministri shqiptar, Apasiev: Të formojmë qeveri pa BDI-në Kryetari i së Majtës, Dimitar Apasiev, sonte në TV Kanal 5, tha se në këto zgjedhje dy parti maqedonase do të jenë në gj