999 rezultate për

koronavirusi

Të rinjtë në të 20-at më të prekurit nga koronavirusi në Kosovë Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka bërë të ditur se të rinjtë e moshave nga 20 deri në 29 vjeç janë prekur më
Koronavirusi në Kosovë, këto janë statistikat e ecurisë së përhapjes (FOTO LAJM) IKSHP ka dhënë detaje më të zgjeruara lidhur me ecurinë e përhapjes së koronavirusit në Kosovë. Përmes grafikoneve, I
Legjenda e Milanit krahason Koronavirusin me Çernobili "Jam në Londër, për gati 10 ditë jemi mbyllur në shtëpi, e jetojmë këtë moment të vështirë me shpresën se gjërat do të p
Shifra ekstreme nga SHBA, çdo 17 minuta vdes një person nga koronavirusi SHBA po infektohet me COVID-19 në një mënyrë të frikshme. Shifrat e të prekurve tashmë i ka kaluar ato të Kinës. Mësohet
Koronavirusi i merr jetën tifozit 38-vjeçar Seb Lewis, 38 vjeç, i njohur në Angli si një shembull i tifozit pasionit dhe origjinal, ka humbur jetën për shkak të Kor
10 ditë më parë u bë baba, koronavirusi i merr jetën në mënyrë makabre 27 vjeçarit (FOTO LAJM) Koronavirusi nuk zgjedh më të moshuarit, koronavirusi COVID-19 i prek të gjitha moshat, nga foshnje e deri tek të moshua
Shfaqën siptoma të koronavirusit, 8 lojtarë të West Ham Pandemina e cila ka "gjunjëzuar" botën nuk ka ndërmend ta lehtësojë dorën teksa vazhdon përhapjen në të gjithë botën, së
Tashmë ka pushtuar botën, Wuhan mposht koronavirusin e nis qarkullimin (VIDEO) Wuhani është kryeqytet i provincës Hubei dhe aty u shënuan më shumë se 50 mijë raste me koronavirus, dhe vendi ku dyshoh
Klubi më i "pushtuar" nga koronavirusi del nga karantina Klubi spanjoll i futbolli, Valencia, ishte ekipi më i prekur nga koronavirusi. Media spanjolle bënë me dije se 25% e sta
Florian Marku: Nuk e di nëse e kalova koronavirusin, kam 13 ditë me temperaturë Boksieri i njohur, Florian Marku thotë se mund të ketë kaluar Koronavirusin. Nëpërmjet një postimi në llogarinë zyrta
Koronavirusi, tre persona në gjendje të rëndë 33 persona të infektuar me COVID-19 janë duke u trajtuar në Klinikën Infektive, që funksionon në kuadër të Qendrës Klini
Ndryshimi i orës në kohë koronavirusi? Eksperti jep këshilla Nga e diela fillon llogaritja verore e kohës. Natën mes të shtunës dhe të dielës akrepat e orës do të zhvendosen për një
30 mjekë shqiptarë shkojnë drejt shtetit të "vdekjes", luftë me koronavirusin në Itali 30 mjekë shqiptarë do të mbërrijnë në Bergamo pasditen e sotme për të mbështetur Italinë në situatën e emergjencës ndaj
KORONAVIRUSI/ Çfarë duhet të lani në shtëpi dhe si Teksa respektojnë distancën sociale, të mbyllur në shtëpi, njerëzit i janë përkushtuar pastrimit si një formë për t’u ma
Vetëm 11 raste të reja, bie për të dytën ditë numri i të prekurve nga koronavirusi Është rritur ndjeshëm numri i të prekurve nga koronavirusi në Shqipëri. Ministria e Shëndetësisë konfirmon se gjatë
Shkon në 197 numri i të prekurve nga koronavirusi në Shqipëri Është rritur numri i të prekurve nga koronavirusi në Shqipëri. Ministria e Shëndetësisë konfirmon se gjatë 24 orëvë
"Duke djegur koronavirusin", Kujtim Gjuzi thyen rregullat e karantinës? (FOTO LAJM) Të gjithë në karantinë e të izoluar, përveç Kujtim Gjuzit. Në këto ditë pandemie botërore ku njerëzit po luftojnë me
Shënohet viktima e 10 nga koronavirusi në Shqipëri Eshtë shënuar viktima e dhjetë nga koronavirusi në vendin tonë. Mësohet se ka ndërruar jetë në spitalin infektiv 67-v
Lufta ndaj koronavirusit, doktori i njohur rikthehet pas 48 vitesh pune në Infektiv Mjeku i njohur Dhimiter Kraja, pas 48 vitesh punë në Infektiv është rikthyer sërish për të ndihmuar në luftën e ashpër m
Lufta ndaj koronavirusit, SHBA ndihmon Kosovën me 1.1 milion euro Departamenti amerikan i Shtetit i ka ndarë Kosovës 1.1 milion euro për luftimin e koronavirusit. Qeveria në largim e Kos