999 rezultate për

kĂtu

Rama: Ndarja e Kosovës, u gatua në një kuzhinë katunareske Kryeministri Rama e ka cilësuar diskutimin për ndarjen e Kosovës, si mjaft absurd. Madje ai ka mohuar mbrëmjen e sotme q
Dëshmia e djalit të ish-ministrit të Zogut: Si e pushkatuan vëllain tim me 8 të tjerë të grupit "Bashkimi Demokrat" Publikohet historia e panjohur e Abdurrahman Dibrës me origjinë nga Dibra e Madhe, i cili pasi u diplomua për Shkencat P
Pas dhjetra videove nga Miami, Alketa përballet me ndjekësit: Si katunarët në Tiranë (FOTO LAJM) Alketa Vejsiu po i kalon këto ditë në Miami, Florida ku duket se po argëtohet shumë, dhe ka postuar dhjetra foto dhe vid
9 vite nga "21 janari", Artan Hoxha: Kostumet janë spërkatur me gjakun e shqiptarëve Ditën e sotme bëhen 9 vite që nga demontrata e 2011 në Bulevard. Në 21 janar humbën jetën 4 persona të cilët u qëllua
Shpërthen bombola e gazit në një byrektore, plagoset pronarja Një bombël gazi ka shpërhyer në një byrektore në zonën e Yzberishtit në Tiranë. Si pasojë ka mbetur e plagosur lehtë
Rama nuk i lë batutat: Si katunar që jam, nesër do sjell hudhrat Kryeministri Edi Rama ka thënë fjalët më të mira për spitalin e ri të Kirurgjisë, Frederik Shiroka”. Në ceremoninë e
Si u pushkatuan 104 shqiptarë se Enveri prishi marrëveshjen dhe nuk dorëzoi 3 vajzat gjermane Kjo eshte historia e panjohur e shqiptarëve të burgosur nga gjermanët në Kampin e shfarosjes në Prishtinë ku më 23 tetor
BATUTAT/ Rama merr Zahon në panair: Katunar, i njeh mirë kafshët! (VIDEO) Tirana është gjallëruar falë panairit "Shqipëria punon tokën". Këtë mbrëmje Rama ka marrë djalin e tij Zaho përdore
"Mami u martua me një katunar", përralla e çuditshme që Xhensila i tregon çdo natë Ajkës (FOTO LAJM) Këngëtarja Xhensila Myrtesaj dhe aktori i humorit Bes Kallaku janë një prej çifteve më të dashura të shoëbizit shqiptar.
Manchester City i "sakatuar" përballë Liverpool, mungojnë plot 6 lojtarë Në fundjavë luhet derbi i dy skuadrave që po luftojnë për titullin e Premierligës. Të dielën në "Anfield", Liverpooli
"I vramë e ju dogjëm shtëpitë që populli mos t'ua hapë më derën të arratisurve", mbi cilët ra hakmarrja e regjimit Raporti i Musa Dacit, shtator-tetor 1946, mbi aksionet në veri të Shqipërisë për zhdukjen e kundërshtarëve të komunizmit
Shmanget tragjedia në Ballsh, 60 vjeçarja tenton të djegë për së gjalli komshien Një ngjarje tragjike është parandaluar në Ballsh. Burime nga policia bëjnë me dije se një shtetase ka spërkatur me b
Krasniqi rrëfen vështirësitë e furnizimit të UÇK-s me armë: Thaçi, sherrbudalli i katundit Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës nga Lëvizja Vetëvendosje, Florin Krasniqi, ka qenë i ftuar mbrëmë në emisionin Pressi
"Nanë, s'ka shpëtue asnji për be, pushkatuan edhe vëllain", rrëfimi rrëqethës pas masakrës në Buzëmadhe Masakra në Buzëmadhe, e kryer nga Shefqet Peçi, më 26 shtator 1944. Rrëfimi i Halim Sali Lalës: “Gjithato katundarë t’Bu
Real Madrid i sakatuar, 65 dëmtime në vetëm 13 muaj Dëmtimet e lojtarëve duket se i ndahen Realit të Madridit. As ky vit nuk është shumë më i mirë dhe vetëm pas gjashtë j
"Dukem si katunare", Anxhelina Hadërgjonaj ndërron look dhe del e pakënaqur (VIDEO) Anxhelina Hadërgjonaj jeton prej kohësh në Amerikë ku ka vazhduar dhe karrierën e saj. Shoku i saj i ngushtë, grimieri A
Karikatura e turkut: E ekspozon Muriqin si "bishë" me topin që duket si mish Vedat Muriqi ka befasuar tifozët e Fenerbahces pas fillimit eksploziv që ka pasur në këtë edicion të Superligës së Turqi
70 vite nga masakra e Mirditës ku u varën dhe pushkatuan 14 persona (FOTO LAJM) Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Baha, sot ka kujtuar 70 vjetorin e një masakre të përgjakshme gjatë periudhës së komun
Ndarja nga jeta e Gjergj Xhuvanit, presidenti jep mesazh ngushëllimi Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka ngushëlluar familjarët, miqtë dhe të afërmit e regjisorit Gjergj Xhuvani, i cili n
20 fotografitë më të spikatura nga e gjithë bota (FOTO LAJM) Çdo vit në botë bëhen mijëra fotografi të nivelit të lartë, për të shpërndarë kujtime apo peizazhe të jashtëzakonshme, h