999 rezultate për

gjumin

Trajtoni çrregullimet e gjumit me qumësht, banane dhe kanellë Gjumi ka një rol vendimtar për mirëqenien tonë, gjumi është rigjenerues dhe qetësues, është e rëndësishme të filloni dhe
4 arsye të pazakonta përse ndiheni të plogësht edhe kur gjumin e bëni të plotë Nëse e pyesni veten shpesh se pse deri ne fund të orarit të punës , energjitë ju shterojnë, e nuk keni më fuqi për asnjë
Mos e quani veten përtac, nëse nuk arrini të zgjoheni në mëngjes vuani nga kjo patologji Të gjithë ata që nuk çohen dot nga krevati me zilen e parë, duhet të informohen më mirë, sepse më shumë mundësi ata vuaj
Probleme me gjumin, çfarë duhet të bëni që të flini qetë dhe të zgjoheni plot energji Gjumi është një mekanizëm cerebral ende tërësisht i qartë. Ka persona që nuk arrijnë të flenë, të tjerë që i zë gjumi pë
ǒduhet të bësh kur nuk mund të flesh Tashmë një kohë të gjatë je i shtrirë në krevat, sillesh, rrotullohesh, shikon në një pikë. Bën çdo gjë që të mund t’
Nuk të zë gjumi? Mëso si të flesh shpejt pa u lodhur Tashmë një kohë të gjatë je i shtrirë në krevat, sillesh, rrotullohesh, shikon në një pikë… Bën çdo gjë që të mund t’
Pse duhet të shkoni natën në tualet me njërin sy mbyllur? Sa prej jush kanë një përtesë të madhe për të shkuar në tualet në mes të natës? Ju del gjumi papritur dhe nuk mund të re
A është mirë të marrim qetësues për të rregulluar gjumin pas një traume? Disa nga pasojat që lënë ngjarje si tërmetet janë edhe ankthi, paniku, çrregullimet e gjumit, etj. Nëse mendoni se një n
Mos e neglizhoni gjumin, është shumë e dëmshme Ajo çfare tashmë dihet me siguri, është fakti që gjumi luan një rol parësor dhe të domosdoshëm në jetën tonë dhe na shër
"Ke manipuluar moshën”, Berisha tregon sekretin e rinisë: Kalitem çdo ditë, gjumin e bëj top! Luaj në I-pad, shoh kuriorizete Ish-kryeministri Sali Berisha ka qenë mbrëmjen e së premtes i ftuar në emisionin e Arjan Çanit. Berisha ka thënë se ndie
Kemi jetuar gënjeshtër, kafja dhe çaji nuk ndikojnë te gjumi Një studim i ri vuri në dukje se konsumi i kafes dhe i çajit para kohës së fjetjes nuk ndikon në gjumë. Sipas gazetë
Keni probleme me gjumin? Ja 6 mënyra si mund të flini brenda pak minutash Të gjithë e dimë se një gotë me qumësht të ngrohtë pas një dushi në darkë të sjell gjumë të qetë, por për fat të keq kjo
Arsyen pse duhet të shkoni natën në tualet me njërin sy mbyllur ndoshta se kemi imagjinuar Sa prej jush kanë një përtesë të madhe për të shkuar në tualet në mes të natës? Ju del gjumi papritur dhe nuk mund të re
Keni probleme me gjumin? Këto janë disa metoda që ju ndihmojnë të flini shpejtë Gjumi i mirë është tepër i rëndësishëm. Kjo ju ndihmon të ndjeheni mirë dhe e bën trupin dhe trurin tuaj të funksionojnë
Kujdesi për lëkurën nis me gjumin Me aq shumë gjëra të tjera për t’u shqetësuar në botë, mund të jetë e lehtë të harroni lëkurën tuaj. Në fund të fundi
Këshilla që duhet ti dini për gjumin Për shkaqe të ndryshme, njerëzit nuk janë të qetë as natën. Kjo gjë ndikon pagjumësi apo gjumë jo të qetë. Zbuloni d
Më thuaj moshën, të them sa orë të duhen gjumë Gjumi është shumë i rëndësishëm për njeriun, prandaj shpeshherë shkencëtarët kanë tërhequr vëmendjen që të krijohet një
Copë copë në sondazhe, shifrat që i shkatërruan gjumin Ramës Maxhorancës i kanë mjaftuar pak më shumë se 12 muaj që të shkatërrojë besimin që mori nga shqiptarët në qershorin e viti
Studimi i ri i hedh poshtë të gjitha, teknologjia nuk ndikon në gjumin e fëmijës suaj Koha që fëmijët shpenzojnë para ekranit të smartphoneve apo kompjutereve ka më pak efekt për sa kohë ata flenë, sugjeron
A "vdisni" edhe ju për gjumin e pasdites? Shkenca thotë "përsenë" Njerëzit ndahen në dy kategori: Ata që duan të marrin një sy gjumë pasdite dhe ata që e shmangin atë. Por e ka një shpje