999 rezultate për

gjirit

Nga kanceri i gjirit te stresi, "çudirat" e gjalpit të kikirikut Mahnitëse… 1.Ul rrezikun e prekjes nga kanceri i gjirit: Çdo vit raportohen rreth 246.000 raste të reja të kancerit t
Pas tragjedisë me 176 viktima, SHBA anulon fluturimet drejt Iranit dhe Irakut Irani filloi sot sulmet ndaj SHBA, pas eliminimit nga ajri të gjeneralit iranian. Menjëherë pas sulmit me raketa, një
Inteligjenca artificiale kapërcen mjekët në diagnostikimin e kancerit të gjirit Inteligjenca artificiale ia kaloi zyrtarisht doktorëve në diagnostikimin e kancerit të gjirit. Ajo rezulton më e saktë n
Bëni këto ndryshime në stilin e jetesës në rast se doni të mbroheni nga kanceri i gjirit Sipas Organizatës Botërore të Shëndetësisë, është vënë re që 30-40% të personave shfaqin kancerin e gjirit si pasojë e m
"Plagë e operacionit të gjirit", e ëma e Rita Orës ka një mesazh frymëzues nën bikini (FOTO LAJM) Vera Ora ka dhënë një mesazh frymëzues për vajzat dhe gratë në mbarë botën. Nëna e këngëtares me famë botërore, Rita
Implantet e gjirit lidhen me një kancer të rrallë, kërkohet tërheqja nga tregu Administrata Amerikane për Barnat dhe Ushqimet (FDA) i ka bërë thirrje prodhuesit të implanteve të gjirit Allergan të të
Ndryshimet e thjeshta në stilin e jetesës që mund ta parandalojnë kancerin e gjirit Sipas Organizatës Botërore të Shëndetësisë, është vërejtur se 30% e personave, që shfaqin simptoma të kancerit të gjirit
Së shpejti kanceri i gjirit do të kurohet brenda 10 ditëve Çdo vit, qindra gra përballen me sëmundjen e kancerit të gjirit dhe duhet të kalojnë shumë ditë nëpër spitale duke bër
Tjetër tërmet afër Gjirit të Lalzit, me magnitudë 4.5 Një tjetër tërmet me magnitudë 4.54 ballë ka goditur para pak minutash vendin tonë. Raportohet se tërmeti ka rënë në orë
ATENTATI/ Paralajmërimi i fortë i gazetares: Zyrtarë të lartë në burg nëse hapet dosja e pronave në Gjirin e Lalzit Breshëritë e automatikut ndaj makinës së prokurorit Arjan Ndoj si edhe dy personave të tjerë që gjendeshin në të, Aleksa
10 shenja paralajmëruese të kancerit të gjirit për të cilat nuk flitet Këto janë dhjetë shenja të kancerit të gjirit që duhet të keni parasysh, përveç gungave. 1. Lëkurë e inflamuar, e gro
Mënyrat më të mira për të shtuar qumështin e gjirit Pini shumë ujë Një nga mënyrat më të thjeshta për të nxitur prodhimin e qumështit është të mbani trupin të hidratuar.
PRISHTINË/ Ecja tradicionale kundër kancerit të gjirit Në Prishtinë u mbajt marshimi tradicional “Zbulimi i hershëm – mbijetesë” që ka për qëllim vetëdijesimin ndaj sëmundjes
"Zbulimi Hershëm – Mbijetesë", mbahet marshimi kundër kancerit të gjirit Me moton "Zbulimi Hershëm – Mbijetesë", për të dymbëdhjetën herë me radhë në kryeqytet është organizuar marshimi tradici
KANCERI I GJIRIT/ 315 raste të reja më 2019, rritet numri i të prekurve për 4 % (VIDEO) Numri i grave të prekura me kancer të gjirit nga viti në vit po rritet. Krahasuar me vitin e kaluar, kur numri i grav
Kjo grua zbuloi se vuante nga kanceri i gjirit në mënyrën më të paparashikueshme (FOTO LAJM) Një kamera termale në një muze në Edinburg, Skoci, i shpëtoi jetën një gruaje 41-vjeçare pasi zbuloi një tumor në gjirin
10 shenja të kancerit të gjirit që nuk fliten shumë Një në gjashtë gra dyshojnë fillimisht për kancer të gjirit falë një simptome që s’ka të bëjë me gungat në gjoks, si për
Mbrojtja nga kanceri i gjirit, çfarë duhet të ndryshoni në stilin e jetesës Sipas Organizatës Botërore të Shëndetësisë, është vënë re që 30-40% të personave shfaqin kancerin e gjirit si pasojë e m
Habisin mjekët: Konsumi i përditshëm i këtij ushqimi ul rrezikun e kancerit të gjirit me 64% Egjiptianët e lashtë besonin se konsumi i kërpudhave sillte jetë të gjatë. Sot, studiuesit kanë arritur të konfirmojnë k
Mjekët plot shpresë: Po shpiket vaksina kundër kancerit të gjirit Një vaksinë për të ndaluar përsëritjen e kancerit të gjirit dhe vezoreve mund të jetë e disponueshme brenda tetë viteve