999 rezultate për

gjerman

E BUJSHME/ Milani ka parakontratë me trajnerin e njohur gjerman Milani synon të bëj një revolucion për të bërë ringritjen e madhe drejtë elitës së futbollit modern në kontinentin Evrop
Biznesmeni gjerman: Ja çfarë po na shpjegonte kryeministri i Shqipërisë Kryeministri Edi Rama takoi gjatë vizitës së tij në Mynih të Gjermanisë në kuadër të Konferencës së Sigurisë edhe themel
Formacionet zyrtare, Dortmund-PSG (FOTO LAJM) Një ndeshje fantastike pritet të zhvillohet në Signal Iduna Park ndërmjet Borussia Dortmundit dhe Paris Saint-Germainit.
Njohja e patentave në Gjermani, ambasada u "pret krahët" shqiptarëve me reagimin e fundit Lajmi se patentat shqiptare do të njihen në Gjermani, ishte padyshim një lajm i shumëpritur nga shqiptarët. Por si d
E trishtë! Qindra të rinj shqiptarë në radhë para Ambasadës Gjermane Të rinjtë shiptarë cdo ditë e më shumë po kërkojnë të ikin larg Shqipërisë për një të ardhme më të mirë. Sot para Am
Sa para dhuroi Gjermania dhe Suedia për rindërtimin e vendit pas tërmetit Gjermania i dhuron 11 milionë euro Shqipërisë për rindërtimin pas tërmetit të 26 nëntorit. Mjetet financiare do të vihen
Mundësi për të emigruar në Gjermani, kush mund të përfitojë Ndryshimet në ligj për punëtorët e huaj në Gjermani e kanë shtuar interesimin jo vetëm nga shqiptarët, por edhe shtetasi
E konfirmon Altin Lala: Rashica tashmë ka filluar bisedimet me klubet e tjera Agjenti i Milot Rashicës, Altin Lala ka konfirmuar që ka filluar bisedimet me klubet e tjera për ndonjë transferim të mu
E kap "mat" Google Maps, gjermani bën super propozimin për martesë Propozimi për martesë i një burri gjerman mori një audiencë më të madhe nga sa kishte planifikuar, pasi u shfaq në një p
Shtëpitë piktoreske të qyteteve gjermane (FOTO LAJM) Gjermania krenohet me rreth dy milionë shtëpi historike. Ato janë të ndërtuara me strukturë me një kornizë të drurit që
Muller injoron Gjermaninë: E kam mendjen te tripleta Thomas Muller nuk e ka më mendjen te Gjermania. Kjo është ajo që ka deklaruar mesfushori i Bayernit në një deklaratë të
Liverpool i vendosur për lojtarin e Bundesligës, do të jetë përforcimi i parë në merkaton e verës Liverpooli e ka vendosur në krye të listës së dëshirave mesfushorin gjerman, Kai Havertz. Njëri nga talentet më premt
Werderi i Rashicës mëson kundërshtarin në Kupën e Gjermanisë Sot është hedhur shorti i sfidave çerekfinale tw Kupws sw Gjermanisë. Bayern Munchen ka “peshkuar” ekipin e Schalke 0
Valdet Rama në superformë, shënon një super gol në Gjermani (VIDEO) Ish-sulmuesi i Kombëtares dhe Kukësit duket se ka gjetur formën e tij maksimale ligën e tretë gjermane. Skuadra e tij
Super operacion në 5 shtete të Europës, merr fund banda e shqiptarëve Gjatë një operacioni të sinkronizuar në Belgjikë, Spanjë, Holandë, Gjermani dhe Francë, të enjten u arrestuan 25 të dysh
DETAJET/ Shkatërrohet banda e drogës shqiptaro-kolumbiane Antimafia Italiane informon se në orët e para të mëngjesit të sotëm ka bashkëpunuar në ekzekutimin e fazës finale të meg
"Luftë" treshe e klubeve të Premier League për yllin e Dortmund Jadon Sancho është një nga talentet me premtues në Europë, ndaj edhe vëmendja e ekipeve gjigande është te ai. Tre klubet
Lumë golash, Bayern kalon në çerekfinalen e Kupës së Gjermanisë (VIDEO) Bayern Munich ka siguruar kualifikimin në çerekfinale të Kupës së Gjermanisë pas triumfit 4-3 ndaj Hoffenheimit Miq
Ivan Perisic dëmtohet në stërvitje, më shumë se një muaj jashtë fashës Sulmuesi kroat i Bayern Munchen, Ivan Perisic wshtw dwmtuar nw stwrvitje dhe pritet njw mungesw 6 javore. Lajmin e ka
Pioli i përkohshëm, trajneri gjerman gati të ulet në stolin e Milanit Milani prej kohësh nuk po ringrihet në formën e dikurshme për të qenë konkurues në Serie A dhe kompeticionet Europiane.