999 rezultate për

fshatra

Pallati 10 katësh i pabanueshëm, banorët largohen nëpër fshatra Tërmeti shkatërrimtar ka lënë pas, përveç 48 jetëve të marra, edhe pasoja dramatike, teksa ka shembur e nxjerrë jashtë f
Duket sikur janë shkëputur nga parajsa, këto fshatra kanë pamje përrallore (FOTO LAJM) Franca është padyshim një nga vendet më të bukura në të gjithë botën dhe ka plot vende turistike që tërheqin mijëra turi
Tërmeti shkatërron tre fshatra, pesë viktima dhe qindra të plagosur (FOTO LAJM) Një tërmet i fuqishëm me magnitutë 5.8 ka shkaktuar vdekjen e të paktën 5 personave dhe plagosjen e 120 të tjerëve. T
Shqipëria po shpopullohet, banorët e fshatrave: S’ka kush na varros Prej 30 vitesh, nga Shqipëria janë larguar rreth 1 milion e gjysmë qytetarë të saj. Më shumë se gjysma e qytetarëve që j
Në këta fshatra Zviceran mjafton të jetoni dhe ju ofrojnë para Në skemën e fundit zvicerane për të parandaluar një eksod, një fshat afër Lucernit po paguan të rinjtë për të qëndruar.
Fshatrat dhe qytetet që flenë mbi ar dhe argjend në Kosovë Kosova njihet për pasuritë e saj nëntokësore, e veçanërisht arin dhe argjendin. Kjo është një nga arsyet pse Serbia bën
Nesër shumë fshatra dhe lagje të Shkupit pa energji elektrike Nga ora 08:30 deri në orën 14:30 nesër pa energji elektrike do të jenë shfrytëzuesit e fshatrave Rahoviq, Paniçar, Semen
Moti i keq në Jug ka lënë në terr disa fshatra Stuhia e ndodhur nga përkeqësimi i motit ditët e fundit ka lënë pa drita një pjesë të mirë të fshatrave të bashkisë Mema
Rikthehen zjarret në Greqi, flakët rrezikojnë 4 fshatra Katër fshatra të ishullit grek Evia janë përfshirë nga flakët. Më shumë se 250 zjarrfikës, automjete dhe helikopterë jan
10 fshatrat më të bukur në Shqipëri për tu vizituar gjatë verës (FOTO LAJM) Natyrë e mrekullueshme, ajër i pastër, ushqim karakteristik, shtëpi të bukura, mikpritje. Keto janë disa nga karakter
Tërmetet në Korçë, vendoset ndërtimi i një lagjeje të re në Floq Tërmetet janë duke tronditur dita ditës Korçën, gjë e cila krahas dëmeve materiale ka shkaktuar edhe një frikë të madhe
Tmerri i tërmeteve, banorët e tre fshatrave të Korçês kalojnë natën e dytê jashtë Banorët e tre fshatrave të prekura nga tërmetet kane kaluar natën e dytë jashtë duke fjetur në çadër. Bëhet fjalë k
Breshëri shkatërron fshatrat e Elbasanit Reshje të dendura shiu dhe breshëri përfshinë disa fshatra dhe qytetin e Elbasanit sot pasdite, duke shkatërruar masivet
Fshati në Shqipëri ku jeton vetëm një familje Fshati Mumajes ndodhet vetëm pak kilometra larg qytetit të Tiranës. Më herët në këtë fshat jetonin 35 familje, ndërsa so
Atentati në Vlorë, policia kontrolle nëpër banesa dhe fshatrat e zones Menjëhera pas atentatit të ndodhur ditën e sotme në Vlorë, ku shenjestra ishte i riu Inez Hajrulla, policia e Vlorës ka
Ndryshon procedura, si do të legalizohen ndërtimet pa leje edhe në fshatra Janë me mijëra familje në fshat dhe po aq në periferitë dhe lagjet e qyteteve, që kanë ndërtuar pa leje, të cilat do të
I vihet tritoli Ujësjellësit në Delvinë Mbrëmjen e djeshme Ujësjellsi i Delvinës është hedhur në erë me një sasi të madhe tritoli. Ujësjellësi në fjalë furn
Bora dhe ngricat pezullojnë mësimin në disa fshatra të Elbasanit Si rezultat i përkeqësimit të motit dhe rifillimit të reshjeve dëborës në zonat kodrinore dhe malore të Qarkut të Elbasa
Rikthehet bora, izolohen fshatrat e Korçës Bora e rënë gjatë natës ka sjell shumë probleme në qarkullimin e mjetëve në akset rrugore. Zonat më problematike duk
Kompania paguan mijëra euro për të banuar në këto fshatra të braktisur Platforma e akomodimit, AirBNB dëshiron të rekrutojë katër persona për t’i zhvendosur në fshatin Grottele në Itali për n