999 rezultate për

drejtat

Juve nënshkruan marrëveshje të re me Allianz, logo në stërvitje dhe shuma marramendëse që do fitojë Juventus ka njoftuar se ka arritur marrëveshje të re Allianz deri në vitin 2030 ku përfshihen të drejtat e emërtimit të
Vangjel Dule: Pa të drejtat e minoritetit, Shqipëria s’ka rrugë për në BE! "Herët a vonë respektimi i të drejtave të minoriteteve do të bëhet realitet se rrugë tjetër nuk ka" Vangjel Dule shpr
VOA flet me avokatin e Harun Çelik: Shteti shqiptar shkeli të drejtat e njeriut Në Shqipëri, një tjetër shtetas turk, i arrestuar nga autoritetet shqiptare pasi tentoi të ndërmerrte një udhëtim drejt
SHBA dhe Koreja e Veriut, konflikt mbi të drejtat e njeriut Koreja e Veriut paralojmëroi SHBA-në, duke deklaruar se Uashingtoni do të “paguante shtrenjtë” për kritikimin e të dhëna
10 qytetet më të mira në botë për të jetuar nëse je grua Gratë kanë shumë angazhime dhe gjëra për të bërë gjatë ditës, por edhe plot elementë që i diferencojnë nga seksi i kundë
Zaev: Kam luftuar hapur për të drejtat e shqiptarëve Në një intervistë për media, kryeministri i Maqedonisë së Veriut Zoran Zaev ka theksuar se është maqedonasi i parë që ha
Në Kosovë nuk respektohen të drejtat e fëmijëve, ata shfrytëzohen për punë Një numër i madh i fëmijëve për shkak të kushteve të rënda ekonomike, e detyrimit familjarë bëjnë punë të rënda. Pavarës
Burrat vendimmarrës, shkelin barazinë e grave në politikë Edhe në këto zgjedhje numri i grave, të cilat po kandidojnë për pozitën e deputetes, është dyfish më i vogël sesa ai i b
Bundestagu i jep dritë jeshile qeverisë gjermane për Maqedoninë Alsat mëson se Bundestagu gjerman sot përveç pëlqimit për dhënien e datës për fillimin e negociatave me Maqedoninë e Ver
Klubi i vogël anglez fiton më shumë se Bayern dhe Juventusi nga të drejtat TV Fuqia financiare e skuadrave angleze dallon shumë me atë të klubeve tjera evropiane. Në fakt është klubi anglez Hudd
Irani kritikohet nga OKB për shkeljen e të drejtave të njeriut Raportuesi i posaçëm i Kombeve të Bashkuara për të drejtat e njeriut në Iran, thotë se vitin e kaluar ka pasur “kufizime
Thaçi mendon se me ca fjali në Facebook mbulohet raporti i Departamentit Amerikan Presidenti Thaçi ka kërkuar që të luftohet ashpër korrupsioni në vend dhe të garantohen të drejtat e të gjithë banorëve.
DASH: Korrupsioni mbetet ende problem në Maqedoninë e Veriut Në Republikën e Maqedonisë të Veriut ka avancim në mediat dhe gjyqësi, por mbetet të zgjidhen edhe disa probleme të rënd
Hoti: Janë shkelur të drejtat për shtetasit turq Shefi i Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti, ka reaguar lidhur me depërtimin e gjashtë s
10 gra kërkojnë urdhër-mbrojtje në polici për 8 Mars 8 Marsi apo dita e grave është më shumë një thirrje për të drejtat e grave. Të drejta për arsim, barazi, dhë dinjitet në
Rama uron 8 Marsin, komentuesit e "kryqëzojnë" në Facebook (FOTO LAJM) Kryeministri Edi Rama në përshëndetjen e tij të mëngjesit ka zgjedhur të urojë festën e 8 marsit. Përmes një postimi
Talebanët thonë se luftojnë për të drejtat grave Talibanët kanë thënë se janë të përkushtuar për mbrojtjen e të drejtave legjitime të grave, ndërsa i kanë akuzuar aktivi
Të Drejtat e Njeriut reagojnë për vrasjen e policit Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të Njeriut, ka reaguar pas vrasjes së policit Izet Demaj, duke kërkuar n
“Ndaloni korrupsionin dhe respektoni të drejtat e çdo njeriu", mesazhi i Imzot Frendos për Krishtlindje Në prag të vigjiljes së Krishtlindjes, Arqipeshkvi i Metropolit Tiranë-Durrës ka një mesazh për të gjithë besimtarët.
"I pashë që kapardiseshin nëpër ministrira", Aurela Gaçe reagon për studentët (FOTO LAJM) Prej 14 ditësh studentët janë në protestë, kundër parregullsive dhe problematikave që hasin në Universitete. Student