999 rezultate për

ajrore

Në prag falimentimi, kompania e njohur ajrore anulon fluturimet nga Tirana dhe Prishtina (FOTO LAJM) Kompania sllovene Adria Airways e cila ka ndërprerë fluturimet që nga dita e martë 23.30 ka afat deri në 2 tetor që të p
Sulm në burg, mbi 100 persona raportohen të vdekur Mbi 100 persona raportohet të kenë humbur jetën ndërsa shumë të tjerë janë plagosur si pasojë e sulmit të kryer nga koal
Sulmet ajrore në Siri, në dy ditë vriten 20 persona Sulmet ajrore kanë vrarë më shumë se dy grupe të njerëzve përfshirë 11 fëmijë në veri-perëndim të Sirisë në dy ditët e f
Pollo: Rama i fali mikut të tij 41% të "Air Albania" pa kokërr leku (FOTO LAJM) Ish-deputeti i PD, Genc Pollo ka akuzuar kryeministrin Rama se i ka falur mikut të tij 41% të aksioneve të shtetit tek "
Rënqethëse: 100 të vdekur në 10 ditët e fundit në Siri, ndër ta 6 fëmijë Më shumë se 100 persona, përfshirë 26 fëmijë, kanë vdekur në sulmet ajrore në spitale, shkolla, tregje dhe furra buke në
Pas defektit të avionit së linjës Prishtinë-Antalya, defekt pëson dhe avioni i linjës Stutgart-Prishtinë Aeroporti i Prishtinës ka njoftuar se aeroplani i kompanisë ajrore Onur Air ka pësuar një defekt, gjë që ka shkaktuar vo
Sulmet ajrore në Siri, së paku 20 të vrarë Të paktën 20 persona janë vrarë nga sulmet ajrore në një treg të Sirisë të hënën gjatë një sulmi në një qytet të kontrol
Komandot britanike zbarkojnë në ishullin e "pushtuar" nga rusët (FOTO LAJM) Njësia e Komandove të Marinës Mbretërore Britanike është përfshirë në një stërvitje ku parashikohet çlirimi i një ishull
Mbyllen hetimet: Çfarë ndodhi në avionin e tmerrit Prishtinë-Bazel Autoriteti i Aviacionit Civil i Kosovës (AACK) dhe Komisioni për Hetimin e Aksidenteve dhe Incidenteve Aeronautike (KHAI
Kjo kompani ajrore shet bileta vetëm 1 dollar Kompania ajrore meksikane Volaris ka nisur një program të quajtur “Ribashkimi familjeve” që po ofron fluturimin e emigra
Mund të plasë nga momenti në moment, kompanitë ajrore ndalojnë fluturimet mbi Gjirin e Omanit Agjencia e aviacionit amerikan ka ndaluar të gjithë avionët civilë që të fluturojnë në hapësirën ajrore iraniane mbi ngu
VIDEO HISTORIKE/ Momenti kur Bill Clinton njofton fillimin e bombardimeve ndaj forcave serbe (VIDEO) Si dje, 20 vite më parë, SHBA së bashku me aleatët e NATO’s do të nisnin ndërhyrjen ushtarake kundër Serbisë përmes sulm
Aviacionit amerikan i ka humbur një bombë atomike Në vitin 1958 forcat ajrore të ushtrisë amerikane pas përplasjes me një tjetër aeroplan kanë humbur një bombë bërthamore
Çfarë e detyroi fluturimin nga Shtutgarti në Prishtinë të ulet në Zagreb Autoriteti i Aviacionit Civil të Kosovës ka informuar lidhur me fluturimin e nisur nga Shtutgarti për në Prishtinë, i ci
Rrufeja godit anijen kozmike (VIDEO) Një incident është shënuar gjatë nisjes së anijes hapësinore Soyuz drejt Stacionit Hapësinor Ndërkombëtar. Në momenti
Shakaja e një burri për pak rrëzoi avionin amerikan Një burrë rreth të 60-ve është arrestuar në Japoni, pasi me një laser të vogël që kryesisht qëndron i varur në mbajtëse
NATO fillon fluturimet mbi Maqedoni Me dy fluturime në hapësirën ajrore të Republikës së Maqedonisë së Veriut sot në mëngjes prej orës 7:30 deri në orën 9:3
Kujdes kush fluturon sot nga Rinasi me këto kompani ajrore Ditën e sotme, në fluturimet nga Tirana drejtë Italisë dhe anasjelltas, do të ketë anulime dhe vonesa, për shkak të një
Nesër greva e kompanive ajrore, Autoriteti i Aviacionit bën njoftimin e rëndësishëm Autoriteti i Aviacionit Civil shqiptar, ka njoftuar se ditën e nesërme, në fluturimet nga Tirana drejtë Italisë dhe anas
Në prag lufte, SHBA paralajmërojnë avionët që fluturojnë mbi Gjirin Persik Administrata Federale e Aviacionit në Shtetet e Bashkuara i ka paralajmëruar kompanitë ajrore amerikane që fluturojnë në