999 rezultate për

xhuvani

Kostandin Xhuvani i jep lamtumirën babait të tij me pranga në duar Konstadin Xhuvani është lejuar të marrë pjesë në varrimin e të atit, Gjergj Xhuvani, regjisori dhe skenaristi që humbi j
I dënuar me 35 vite burg, Kostandin Xhuvani merr pjesë në varrimin e të atit Kostandin Xhuvani rezulton i dënuar me 35 vite burg, për shkak të vrasjes së 5 personave ndër vite. Sot, drejtoria e
“Sot askush nuk do të thotë, babai i Konstandinit” Gazetarja Kozeta Kurti, iu është bashkuar personazheve të shumtë publikë, që kanë reaguar pas vdekjes së papritur të reg
Gjergj Xhuvani u shua pasi mbaroi xhirimet e filmit, e lidhi me historinë tragjike të djalit Pasi kishte mbaruar xhirimet e filmit “Liqeni im” në Shqipëri në fund të vitit të kaluar, Gjergj Xhuvani edhe pse vuante
Vdekja e të atit, i biri i Gjergj Xhuvanit kërkon leje nga burgu për ti dhënë lamtumirën e fundit Djali i regjisorit Gjergj Xhuvani, ka kërkuar leje nga burgu ku po vuan dënimin, për të marrë pjesë në ceremoninë mortor
Mësohet shkaku i vdekjes së Gjergj Xhuvanit, si u informua bashkëshortja për lajmin e hidhur Gjatë mesditës së sotme ndërroi jetë në moshën 56 vjeçare regjisori i njohur Gjergj Xhuvani, i cili vuante prej diabetit
Ndarja nga jeta e Gjergj Xhuvanit, presidenti jep mesazh ngushëllimi Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka ngushëlluar familjarët, miqtë dhe të afërmit e regjisorit Gjergj Xhuvani, i cili n
Ndahet nga jeta Gjergj Xhuvani Ndahet nga jeta regjisori i njohur Gjergj Xhuvani, në moshën 56-vjeçare. Pas një sëmundjeje të rëndë, Xhuvani ndërro
U zbulua pas 5 vitesh, arma e masakrës së Xhuvanit u përdor edhe në Gjirokastër Vendimi i gjykatës për dërgimin në gjyq të Kostandin Xhuvanit dhe një infermieri të Spitalit Psikiatrik të Elbasanit, 5
Arma e kapur pas masakrës rrëzoi pas 5 vitesh alibinë e Kostandin Xhuvanit Vendimi i gjykatës për dërgimin në gjyq të Kostandin Xhuvanit dhe një infermieri të Spitalit Psikiatrik të Elbasanit, 5
A u liru Kostandin Xhuvani? Reagon Drejtoria e Përgjithshme e Burgjeve Ditën e sotme ish-kryeministri, Sali Berisha publikoi një denoncim ku thuhej se një vrasë i 5-fishtë ishte liruar nga bu
"Superskandal! Lirohet vrasësi i 5-fishtë, Kostandin Xhuvani" Ish-kryeministri, Sali Berisha së funmdi ka postuar një denoncim të një qytetari ku thotë se "një vrasës i pesfishtë ësh
Rikthehet Princesha në kinema, Elia gati për filmin e ri Elia Zaharia i rikthehet kinematografisë me një projekt nga regjisori Gjergj Xhuvani. Princesha postoi një foto nga shes
Rrëfimi i Luiza Xhuvanit: Si rrezikova jetën me filmin "Flutura në kabinën time" Aktorja Luiza Xhuvani mungonte prej kohësh në Teatrin Kombëtar. Dalja e saj e fundit në skenë ishte me “Hamletin”, rikt
Vetëhelmimi i studentes, Senati zbulon notat: S’kishte asnjë lëndë të ngelur Senatori i Universitetit “Aleksandër Xhuvani” të Elbasanit, ka reaguar pas lajmit të vetëhelmimit të studentes së Ekonom
Ish-drejtori i arrestuar për korrupsion pas shkarkimit nga LSI, i bashkohet PDIU Në një kohë kur PS dhe LSI kanë shkëmbyer replika të shumta në distancë dhe flitet për një krisje të marrëdhënieve, pas
Masakra e Xhuvanit, babai i Demirajt: Policia nuk më lejoi ta çoja djalin në spital Prokuroria e Tiranës në kohën kur Xhuvani, djali i artistëve Luiza e Gjergj Xhuvani, po vuan një dënim me 35 vjet burg s
Apeli: Ja pse nuk u dënua përjetë Kostandin Xhuvani Gjykata e Apelit Tiranë zbardh detajet se pse nuk e pranoi kërkesën e Prokurorisë për gjykimin e shkurtuar të Kostandin
Prokuroria kërkon burgim të përjetshëm për Xhuvanin Prokuroria e Apelit i ka bërë rekurs vendimit të 18 shtatorit në Gjykatën e Apelit për Kostandin Xhuvanin, djalin e ish-
Lajm i fundit/ Apeli lë në fuqi vendimin, 35 vite burg Kostandin Xhuvanit Edhe Gjykata e Apelit ka vendosur që Kostandin Xhuvani, autori i vrasjes se katërfishtë te ndodhur një vit me pare të që