999 rezultate për

veriore

Ambasadori amerikan-Kurtit: Mos u sill si kryeministër i Shqipërisë Veriore Ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kosnett, në një intervistë të transmetuar në Radio Televizionin Publik të Kosovës,
NEGOCIATAT/ Holanda zyrtare: Maqedonia e Veriut është gati, Shqipëria jo! Kryeministri i Holandës Mark Routes ka folur për hapjen e negociatave me Shqipërinë dhe paralajmëron se do të jetë sëris
Kreu i PE flet për negociatat: Shqipëria do bashkohet me BE-në "Bllokimi i hapjes se negociatave për Shkupin dhe Tiranën është një pengesë e vogël dhe do të tejkalohet në muajt e ardh
Tragjedia e kamionit për Angli, policia në kërkim të dy vëllezëve fajtorë për ngjarjen (FOTO LAJM) Detektivët që hetojnë vdekjen e 39 personave në një kamion në Angli, kanë vënë shënjestër dy vëllezër të dyshuar për vra
Diplomati bullgar: Po shtyjmë Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut drejt Rusisë, Turqisë dhe Iranit Shtyrja e çeljes së negociatave për anëtarësimin në BE të Maqedonisë Veriore dhe Shqipërisë, nuk është në interes të Bul
Mbi 22 milionë euro humbje për dy vjet, serbët e veriut s’e paguajnë energjinë elektrike Për më pak se dy vjet, mospagesa e energjisë elektrike në pjesën veriore të vendit, Kosovës i ka shkaktuar një humbje pr
ANSA: Zaev jep dorëheqjen Agjencia ANSA sapo ka njoftuar se kryeministri Zaev ka dhënë dorëheqjen pas dështimit të negociatave me BE-në. “Kryem
Franca "JO", shansi i vetëm për Shqipërinë është Finlanda Vetoja e Francës po bllokon fillimin e negociatave të pranimit në BE me Shqipërinë dhe Maqedoninë Veriore, duke vënë në
Habit Tsipras: Negociatat me Shqipërinë duhen hapur! Ish-kryeministri Tsipras ka theksuar se “dështimi për të hapur negociatat e pranimit me Maqedoninë Veriore dëmton shumë
Vrasja e Ivanovicit: Dalin pamje nga bastisja e banesës së policit serb në arrati (FOTO LAJM) Policia e Kosovës në orët e hershme të mëngjesit të së mërkurës ka zbarkuar në pjesën veriore të Mitrovicës me ç’rast ka
Bosnja dhe Hercegovina i ofron Serbisë Republikën Serbe dhe 4 komunat veriore serbe të Kosovës Milorad Dodik, kryesues i Presidencës së Bosnjë e Hercegovinës, ka folur sërish për çështjen e Kosovës. Ai ka thënë d
"Shkupi në veçanti i ka përmbushur kriteret", Hahn kërkon hapjen e negociatave Për komisionerin e zgjerimit të BE, Johannes Hahn, Maqedonia Veriore dhe Shqipëria meritojnë hapjen e negociatave të pra
Maqedonia parakalon Shqipërinë në negociatat me BE, e konfirmon Krichbaum Vendimi për hapjen ose jo të bisedimeve të pranimit të Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë me Bashkimin Europian merret
Korea e Veriut lëshon dy raketa të tjera para bisedimeve me SHBA Ushtria e Koresë Jugore ka thënë se Koreja Veriore i ka hedhur dy raketa në det, disa orë pasi vendi komunist paraqiti o
Nesër merret vendimi nga Ministria e Drejtësisë së Maqedonisë Veriore rreth Tomor Morinës Nesër do të merret vendimi për ish-ushtari i UÇK-së, Tomor Morina që u arrestua javën e kaluar nga autoritetet maqedonas
Borisov pranon gabim: Çfarë doja të thoja Kryeministri bullgar, Bojko Borisov në konferencën e sotme të përbashkët për shtyp në Qeverinë e Maqedonisë së Veriut kë
Arrestohet në Maqedoninë Veriore ish-ushtari i UÇK-së nga Gjakova Një ish-ushtar i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës është arrestuar në Maqedoninë Veriore. Ish-ushtari i UÇK-së në zonën
Pamje me dron nga katastrofa e Greqisë, me 7 të vdekur (FOTO & VIDEO) Shtatë persona humbën jetën dhe mbi 100 persona u plagosën nga shtrëngata e furishme që shpërtheu mbrëmjen e së mërkurës
Rëndohet bilanci i të vdekurve nga stuhia në Greqi (FOTO & VIDEO) 7 viktima dhe të paktën 30 të plagosur është bilanci i një shtrëngate të furishme që shpërtheu mbrëmjen e së mërkurës në
Reuters: Shqipëria, një ndër vendet më të korruptuara në Europë Deklarata e Presidentit francez, Emmanuel Macron, për pezullimin e procesit të zgjerimit të Bashkimit Europian ka tërheq