999 rezultate për

toka

"Koronavirusi është shpikje", Protesta masive në Itali, nuk respektohet distancimi social (FOTO LAJM) Qindra njerëz u mblodhën këtë të shtunë në Piazza Duomo në Milano me një lëvizje protestë e cila riktheu në shesh ‘Jelek
Qumësht apo lëng portokalli, cili të duhet në mëngjes Për disa njerëz është më e zakonshme që pas zgjimit nga mëngjesi të vrapojnë drejt kuzhinës për të pirë kafenë e parë, p
Si ua mori Enveri tokat pronarëve dhe ''dora'' e jugosllavëve në këtë reformë Publikohen për herë të parë dokumente të panjohura me shifra dhe fakte, të cilat hedhin dritë mbi Reformën Agrare që rea
Sot është nënë e dy fëmijëve, por e mbani mend Amin si balerinë në "Portokalli"? (FOTO LAJM) Dikur ajo ka qënë ish-balerinë në trupën e baletit të Top Channel dhe prezantuese e emisionit “Portokalli”. Bëhet fj
Pamje nga ajri: Si duket toka para dhe pas koronavirusit (FOTO LAJM) Koronavirusi ka mbërthyer gjithë rruzullin tokësor. Si pasojë, pothuajse të gjithë popullsisë i është kërkuar të izolohe
Mos i hidhni lëkurat e portokallit! Vepron si magji në trupin tuaj A jeni i sigurt për të bërë lëngun tuaj të portokallit dhe për të hedhur lëvozhgën larg? Mos e bëj më përsëri! Lëvorj
"Qetësohet planeti", si shpjegohet që toka po lëkundet më pak prej pandemisë Qytetet që dikur gëlonin nga njerëzit janë tani bosh. Trafiku në autostrada është në minimumin e tij dhe gjithnjë e më p
"Plasi" mes Portokalli dhe Klanifornia: Plagjaturistët, as të kopjoni nuk dini (VIDEO) "Portokalli" dhe "Klanifornia" janë dy programet humoristike që transmetohet respektivisht njëri në Top Channel dhe tjet
"Portokalli" nuk do të vazhdojë më transmetimin (FOTO LAJM) Për të na shoqëruar këto ditë izolimi në shtëpi, emisioni i humorit “Portokalli” vendosi të na hiqte paksa mërzinë. N
Toka nuk po gjen qetësi, një tjetër vend zgjohet nga tërmeti Një tërmet i fortë është ndjerë mëngjesin e kësaj të diele në Zagreb të Kroacisë. Sipas Qendrës Sizmologjike Evropian
"Portokalli" me surpriza, kështu do t'ju shoqërojë ditët e izolimit (VIDEO) Një nga masat e aktit normativ që miratoi qeveria parashikonte sanksione për televizionet. Kështu transmetimet audio
Portokallet apo mandarinat, cilat janë më të mira kundër virozave? Përveç higjenës që ndihmon në parandalimin e shpërndarjes së virozave, njeriu mund të mbrohet edhe nëpërmjet ushqyerjes.
Gaz Paja drejt largimit nga Top Channel? Aktori tregon hapur planet Aktori i humorit Gaz Paja nuk e përjashton si mundësi se nëse i vjen një ofertë më e mirë se “Portokalli”-a, atëherë nuk
"Nëse më ofrojnë diçka më të mirë", Gaz Paja paralajmëroi largimin nga "Portokalli"? (VIDEO) Aktori i njohur i humorit Gaz Paja, në një intervistë për "Motor Plus" në Vizion Plus, ka bërë me dije se për momentin ë
Toka nuk po gjen qetësi, lëkundet sërish Shqipëria Një lëkundje tërmeti është ndjekë pak minuta më parë në Shqipëri. Mësohet se lëkundje tërmeti me fuqi 3 Rihter janë r
OFL u vuri shiritin vilave luksoze, makinave dhe tokave, SPAK i kërkon Gjykatës së Posaçme miratim për sekuestrimin SPAK ka njoftuar publikisht Gjykatën e Posaçme ku i kwrkon sekuestrimin e disa pasurive, siç janë vila, automjete luksoz
Këto janë fanellat e treta të Juventusit për sezonin e ardhshëm (FOTO LAJM) Llogaria në Twitter, La Maglia Bianconera, ka publikuar imazhe të asaj që supozohet se është fanella e tretë e Juventusi
Si do duket bota pas 250 milionë vjetës (VIDEO) Planeti ynë po ndryshon vazhdimisht, dhe prova e veprimtarisë së tij që ne mund ta kuptojmë më qartë janë tërmetet dhe v
Toka tundet sërish, ndihet një tjetër lëkundje në Shqipëri Një tërmet me magnitudë 3.1 është ndjerë sot në jugperëndim të Lezhës. Tërmeti është regjistruar rreth orës 15:45.
Ja si lëkundet toka poshtë këmbëve të këtij njeriu (VIDEO) Një video e çuditshme u bë virale në rrjetet sociale. Ajo tregon një punëtor ndërtimi në Rusi, që hidhet mbi një tokë lë