999 rezultate për

shtetet

Njëra më e bukur se tjetra, njihuni me 10 shtetet me tifozet më joshëse në botë (FOTO LAJM) Tifozët janë ndoshta pjesa më emocionuese e sportit, e sidomos futbollit. Herë pas here lojtarët kanë insistuar se nu
Ceferin: Duam emrat e skuadrave për garat evropiane, shtetet të vendosin për fatin e kampionateve Presidenti i UEFA-s, Aleksander Ceferin ia ka lënë në dorë shteteve të vendosin për fatin e kampionateve. Numri një i
Konjufca: Serbia hapi kufijtë me shtetet fqinje, jo edhe me Kosovën - do ti përgjigjemi me reciprocitet Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Glauk Konjufca, ka reaguar ndaj vendimit të Serbisë për hapjen e k
OBSH flet për mundësinë e rikthimit të COVID-19, ja tre shtetet që përmend OBSH ka thënë se një "vigjilencë ekstreme" është e nevojshme tani që shtetet po fillojnë të dalin nga izolimi, raporton
Nga doli Covid-19? BE nis hetim të pavarur mbi origjinën e tij Bashkimi Europian nuk është bashkuar me Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Kinën për të zbuluar origjinën e koronavirus
Amerikani i parë që udhëtoi në hapësirë Shtetet e Bashkuara të Amerikës më 5 maj 1961, zhvilluan programin e quajtur Merkuri, ku Alan Shepard bëhet amerikani i
Liruan masat, rritet ndjeshëm numri i viktimave në SHBA Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë regjistruar numrin më të lartë të viktimave në 24 orë. Sipas të dhënave të publikua
Trump akuzon përsëri OBSH-në: Jeni instrument i Kinës Në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, numri i të infektuarve me Covid-19 e tejkalon një million vetët, më shumë se në çdo
Mbi 1000 viktima nga koronavirusi në 24 orët e fundit në SHBA Sipas Universitetit Johns Hopkins, në Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë raportuar 965.942 raste me koronavirus dhe 54
Ministri i sportit në Itali jep lajmin e madh: Stërvitjet e skuadrave fillojnë në javën e parë të muajit maj Italia është shteti më i goditur evropian nga pandemia Covid-19 dhe njëherit një nga shtetet me më së shumti viktima nga
Maqedonia kryeson për nga numri i testimeve në krahasim me shtetet e Ballkanit Perëndimor Në kohë pandemie, testet për koronavirus dhe respiratorët janë deficitarë në gjithë botën dhe të dyja mund të jenë shpët
Qindra viktima, cilat janë dy shtetet europiane më të goditura ditët e fundit Koronavirusi COVID-19 ka shkaktuar 121,897 viktima në të gjithë botën deri më tani, ndërsa numri i të infektuarve po arr
Flet infektologu amerikan: Nuk është e sigurt se ngrohja e kohës do ta dobësojë koronavirusin Eksperti më i lartë i sëmundjeve infektive në Shtetet e Bashkuara, Dr. Anthony Fauci, tha të enjten se nuk është e sigur
Pandemia e koronavirusit, OBSH: I lajmëruam të gjitha shtetet qysh më 5 janar "Në 5 janar, Organizata Botërore e Shëndetësisë, i njoftoi zyrtarisht të gjitha shtetet anëtare me më shumë informacione
Vetëm dje pati 1700 viktima, Trump: Masat po japin efekt Presidenti amerikan Donald Trump tha se distancimi social dhe masat e tjera që synojnë ndalimin e përhapjes së koronavir
Pas 200 mijë të infektuarve, Trump kujtohet për përdorimin e maskave Qeveria amerikane po u rekomandon amerikanëve që të mbajnë maska ose të përdorin mbulesa të tjera prej pëlhure në baza v
Trump e pranon: Drejt fundit rezervat kombëtare të paisjeve mbrojtëse për mjekët Në konferencën e përditshme për shtyp lidhur me koronavirusin, Presidenti Donald Trump e pranoi se rezervat kombëtare të
Mjeku në luftë me Covid 19, tornado i shkatërron shtëpinë Një foto e shpërndarë nga bashkëshortja Alyssa në rrjetet sociale pak ditë më parë bëri të njohur në të gjithë Shtetet e
Koronavirusi i merr jetën foshnjës së parë në SHBA Pandemia që ka paralizuar gjithë botën i ka marrë jetën foshjës së parë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Rasti ësh
Alarmante! SHBA ia kalon Kinës me numrin e të infektuarve me koronavirus Shtetet e Bashkuara tani mbajnë rekordin e numrit më të madh të rasteve me koronavirus, pasi deri më tani mbi 84,404 pac