999 rezultate për

shqiperi

Raporti: Ky është qyteti më i pasur dhe ai më i varfër në Shqipëri Ata që banojnë në Tiranë kishin të ardhura për frymë më të lartat në vitin 2018, ndërsa Kukësi vijon të jetë rajoni më i
Kalo i drejtohet 'gjithologëve militantë': Pusho së foluri kur s' ke çfarë thua Mjeku i njohur, Tritan Kalo, me anw tw një shënimi në facebook, teksa citon një thënie të Albert Ajnshtainit, thotë se “
Can Yaman nuk e harron origjinën, aktori përshëndet Shqipërinë (FOTO LAJM) E shohim në telenovela turke, por ai është me origjinë shqiptare. Aktori Xhan Jaman u bë i famshëm në vendin tonë me rol
Mali i Zi së shpejti hap kufirin me Shqipërinë pa asnjë kusht Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme përmes një njoftimi i ka vënë në dijeni qytetarët shqiptarë se, Mali i Zi, që
Shqipëria dhe Kosova me numrin më të lartë të të rinjve dembelë dhe "injorantë" në Europë Perspektiva për të rritur produktivitetin në trojet shqiptare është e pashpresë për arsye se Kosova dhe Shqipëria kanë n
3500 euro në dorë, arabët nisen me gomone nga Shqipëria drejt Italisë (VIDEO) Në dokumentarin "Trafiku i Arabëve" djemtë e infiltruar nga Top Story, gjatë bisedës me trafikantin e pyesin për garanci
Vetëvendosje, parti në Shqipëri? Albin Kurti ka një mesazh për shqiptarët Të shumta janë zërat që flasin për një shndërrim të organizatës së Lëvizjes Vetëvendosje në Tiranë në një parti politike
Ish-deputetja e PD: Rama gënjen, në Shqipëri ka më shumë të vdekur nga koronavirusi Ish-deputetja e PD, Albana Vokshi deklaroi se shifrat reale të víktimave nga koronavirusi janë më të larta. Sipas sa
Avokati i Popullit: Shqipëria shkeli ligjet dhe konventat me dëbimin e Harun Çelik! Avokati i Popullit i ka dërguar një raport të plotë Policisë së Shtetit në lidhje me shkeljet që janë bërë për procedura
Deklarata e fortë e Renato Mekollit: Shteti po më falimenton, do largohem nga Shqipëria "Kjo është qesharake. Në një kohë normale në kuzhinën time duhet të ishin 15 veta, tani janë 7 persona..." Biznesi ës
Meta kthen në Kuvend ligjin për Turizmin Detar: Kërcënon identitetin kombëtar Presidenti Ilir Meta ka kthyer në Kuvend ligjin për Aktivitetet e Turizmit Detar, duke argumentuar edhe arsyet përse e ç
Deklarata e fortë e Metës: Edi Rama i shërben lobit serb në Uashington Kryeministri Rama i shërben interesave të lobit serb në për të destabilizuar situatën në Shqipëri, tha Presidenti Meta n
Pëllumb Pipero: Hapni plazhet, si do të jetë vala e dytë e COVID-19 në Shqipëri Mjeku infeksionist Pëllumb Pipero thotë se nga të dhënat e fundit epidemiologjike dhe klinike, COVID-19 thuajse ka hyrë
Vjeshtë mes verës, java që nisi sjell mot me shi në Shqipëri (FOTO LAJM) Java që ka nisur pritet të jetë një javë e mbushur me reshje shiu dhe mot të paqëndrueshëm. Kjo sepse pritet një mot
As Tirana e as Durrësi! Ky është qyteti më i stresuar nga COVID-19 në Shqipëri Pritej që pasoja më e rëndë nga izolimi për shkak të COVID-19 do të ishin problemet psikologjike tek qytetarët. Në nj
Europa Nostra letër Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit, reagon Meta Presidenti Ilir Meta ka shfaqur publikisht tashmë mbështetjen e tij për Teatrin ndaj dhe këtë herë kë përshëndetur letrë
Sinjali 5G dhe koronavirusi, cilat janë planet e Shqipërisë dhe vendeve të rajonit Një nga teoritë konspirative më të përhapura, por edhe më lehtë për t’u hedhur poshtë mbi virusin Corona është që COVID-
Gazeta italiane: Si fitoi Shqipëria dhe Greqia me Covid-19 Gazeta e përditshme italiane “Corriere Della Sera”, në një shkrim me titull “Koronavirusi në Evropë: pse Rumania, Bullga
Denoncimi: Shqipëria në izolim, kunati i Erion Veliaj zhvillon dasmë Sipas urdhërave të qeverisë, sqiptarët duhet ta kalojnë të dielën e Bajramit të mbyllur në shtëpi. Por si duket kjo v
Vodhi makinën luksoze dhe e nisi drejt Shqipërisë, kapet mat shoferi Një automjet, tip Porsche, ngjyrë e zezë, i vjedhur në Bolonja, u bllokua nga autoritetet doganore në Ancona të Italisë,