999 rezultate për

kurti

Vetëvendosje, parti në Shqipëri? Albin Kurti ka një mesazh për shqiptarët Të shumta janë zërat që flasin për një shndërrim të organizatës së Lëvizjes Vetëvendosje në Tiranë në një parti politike
Kurti: LDK tentoi ta mbysë politikisht Vjosa Osmanin, por nuk do të mundet Kryeministri në detyrë, Albin Kurti sonte në ‘A Krasta Show’ ka mbrojtur Vjosa Osmanin nga partia e saj LDK, me të cilën
Kurti: Presidenti nuk mund të shkruajë Kushtetutën Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti, deklaroi se pret nga Gjykata Kushtetuese që të bëjë intepretimin e Kushte
Kurti: Jam kërcënuar me jetë unë dhe familja, Thaçi të dorëhiqet Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti, deklaroi se kërcënimi i tij nga Garda Vullnetare Shqiptare i bërë publik
Kurti zhvillon bisedë telefonike me Zaev Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti dhe kryetari i Unionit Social Demokratik të Maqedonisë së Veriut, Zoran Za
Këshilltari i Kurtit i përgjigjet Latifit: Nuk jam takuar me Thaçin Këshilltari i kryeministrit në detyrë të Kosovës, Albin Kurtit, Driton Tali, i ka reaguar filozofit Blerim Latifi duke t
Thaçi akuza të rënda Kurtit: Ka thyer ligjin Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka deklaruar sot se kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti po sillet si njeri
Kurti me shumë mundësi nuk do e pranojë vendimin e Kushtetueses nëse caktohen afate (VIDEO) Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, ka një kusht për ta pranuar aktgjykimin e Gjykatës Kushtetuese përkitazi me mandata
Thaçi: Nuk është i ri Kurti në politikë, ka 20 vjet që na është mbështjellë nëpër këmbë Presidenti Hashim Thaçi sonte në Rubikon ka thënë se kryeministri në detyrë, Albin Kurti është i papjekur politikisht, d
Pendarovski telefonatë me Kurtin, ja çfarë biseduan Presidenti i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski, sot realizoi bisedë telefonike me Albin Kurtin, krye
Kurti zhvillon një bisedë telefonike me Presidentin e Maqedonisë Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Albin Kurti sot zhvilloi një bisedë telefonike me Presidentin e Maqedoni
Studentët u bëjnë thirrje Kurtit t' i përfshijë në paketën e emergjencave Organizata për mbrojtjen e të drejtave të studentëve ‘’Demokracia Studentore’’ përmes një komunikate për media ka kërkua
Kurti: Duam dialog me parime, takimi i ardhshëm varet nga Brukseli Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti ka thënë se kalendari i dialogut të ardhshëm mes Kosovës e Serbisë varet n
Kurti: Edhe pas 21 viteve, nuk kemi një shifër për dëmet e luftë në Kosovë Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, sot ka marrë pjesë në takimin e parë të Ekipit Punues për analizën e themelimit të
PDK: Të hetohet urgjentisht nëse kërcënimi ndaj Kurtit është i vërtetë apo sajesë e tij Zëdhënësi i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Avni Bytyçi ka kërkuar urgjentisht të hetohet rasti i kërcënimit ndaj
Kërcënuan me jetë Albin Kurtin, policia nis hetimet Kryeministri në detyrë në Kosovë, Albin Kurti ditë më parë është kërcënuar me jetë. Lidhur me këtë rast, zyra e informim
Kurti-Ramës për ndalimin e Abazit: Uroj të mos jetë hakmarrje për prishjen e pazareve me Vuçiç Lëvizja Vetëvendosje ka kërkuar nga Qeveria e Shqipërisë dhe Bashkia e Tiranës që të lirojnë protestuesit që kundërshtua
Kurti ngre alarmin: Po vjen grusht-shteti nga Rusia (VIDEO) Kryeministri në detyrë, Albin Kurti po paralajmëron një rrezik që i vjen Kosovës nga një fuqi tjetër ndërkombëtare. A
Grenell s’e përjashton pjesëmarrjen e Rusisë në dialog, nuk merret me akuzat e Kurtit ndaj tij Përfshirja e Rusisë në dialogun mes Kosovës e Serbisë, tanimë është një ide e shprehur haptaz nga Moska zyrtare, dhe e c
Rama akuzon Kurtin: Vetëvendosja ka ndërmarrë aksione për të rrëzuar qeverinë time Për herë të parë kryeministri Edi Rama shprehet hapur kundër Lëvizjes Vetëvendosje, madje e akuzon këtë forcë politike n