999 rezultate për

kosovĂ

Shqipëria dhe Kosova me numrin më të lartë të të rinjve dembelë dhe "injorantë" në Europë Perspektiva për të rritur produktivitetin në trojet shqiptare është e pashpresë për arsye se Kosova dhe Shqipëria kanë n
Haradinaj kujton masakrën në Burgun e Dubravës: Kosova nuk gjen qetësi! Kryetari i Aleancës së Ardhmërisë së Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, duke kujtuar masakrën në Burgun e Dubravës, tha se
Me dezifektant dhe vetëm 20 persona, si e hapi Kosova transportin urban Ndryshe nga vendi ynë, ku nuk është njoftuar ende se kur mund të rifillojë aktivitetin transporti publik, ndonëse masat
Shqipëria hap lokalet, Kosova gjen zgjidhjen perfekte e hap transportin publik (FOTO LAJM) Prishtina e ka gjetur zgjidhjen për transportin publik. Nga dje në kryeqytetin e Kosovës urbanët kanë nisur punën me
Vetëm dy ditë larg fluturimit të parë nga Kosova drejt Italisë Ambasadori italian në Kosovë, Nicola Orlando, ka njoftuar se fluturimi i parë nga Kosova për në Itali do të realizohet m
Shijojeni golin e Kosovares në stërvitje me Real Madridin (VIDEO) Kosovare Asllanit po i mungon me të madhe futbolli. Futbollistja kosovare i ka postuar dy video në rrjetet sociale, duke
100 muaj nga dialogu për liberalizim të vizave, por Kosova ende e izoluar Janë bërë 100 muaj prej se Kosova dhe Bashkimi Evropian kanë filluar dialogun për liberalizimin e vizave, ndërsa ende nj
Njihuni me dy vëllezërit kosovarë, heronjtë e këtyre ditëve në Manhattan Duke u rritur në Kosovë, Genc Rrahami ëndërronte për që kur të rritej do të jetonte në New York City. “Mendoja që në SHB
ZYRTARE/ Nga sot skuadrat kosovare mund të fillojnë stërvitjen në grupe Ministria e Shëndetësisë ka konfirmuar se skuadrat kosovare mund të fillojnë stërvitjet grupore nga dita e sotme. Zëd
E RËNDË/ Ndërron jetë në moshën 15 vjeçare boksieri kosovar Boksieri i ri kosovar, Ensar Mujota ka vdekur sot në moshën 15 vjeçare Njoftimin e ka dhënë një zyrtar i Federatës së
Policia i shpëton jetën të riut nga Kosova që tentoi të hidhej nga ura Një i ri nga Kosova ka tentuar të hidhej nga ura ditën e sotme, por falë ndërherjes së shpejtë të policisë ka shmangur i
Shqiptari në Japoni tregon pse ky shtet po e kalon shumë më lehtë pandeminë Shqiptari nga Kosova që jeton në Japoni, Mithat Haxhiislami, i njohur me nofkën Miki, ka thënë sot shteti japonez po e p
Një shqiptar nga Maqedonia dhe një nga Kosova i marin të moshuarës 15 mijë franga, u prezantuan si policë Zyrtarët kanë arritur ta marrin zarfin me rreth 15,000 franga, me rastin e kontrollimit të bërë të një kosovari 31 vjeça
Gazetarja e RTK-së i referohet Kosovës me termin "Kosova dhe Metohija" oderatorja Aleksandra Dogangjiq e Radio Televizionit të Kosovës, kanali i dytë, që transmeton program në gjuhën serbe, v
Haradinaj kritikon mbylljen e kufirit Kosovë-Shqipëri Ish-kryeministri Ramush Haradinaj ka drejtuar kritika në drejtim të Qeverisë Kurti në lidhje me menaxhimin e situatës me
30-vjeçarja shtatzënë nga Fushë Kosova infektohet me koronavirus Tetë raste pozitiveve janë konfirmuar mbrëmë me koronavirus në vendin tonë, në mesin e tyre edhe një grua shtatzënë nga
Kosova e 12-ta në Europë për numrin më të vogël të vdekjeve Kosova renditet e 12 në Europë për numrin e vogël të vdekjeve në 100 mijë banorë si pasojë e koronavirusit. Ndërkohë, ba
Rimëkëmbet Kosova, si paraqitet situata në zonat më të prekura nga koronaavirusi Vetëm një person ka rezultuar pozitiv me COVID-19, nga 229 mostra të testuara të enjten në Laboratorin e Mikrobiologjisë
Lajme të mira nga Kosova, 4 pacientë lënë sot spitalin Lajme te mira vijne nga Kosova, ku 4 paciente pritet te lene sot spitalin Infektiv. Lajmi eshte bere i ditur nga mjeku V
"Vetëvendosje mos të perzihet në Maqedoni" (VIDEO) Marr parasysh lidhshmërinë e liderit të VV-së Albin Kurtit me partitë opozitare shqiptare në Maqedoni dhe mbështetjen që