999 rezultate për

koronavirusi

Fluturon kurba e infeksioneve nga koronavirusi në vend, sa raste u konfirmuan sot (VIDEO) Ministria e Shëndetësisë ka konfirmuar se numri i të prekurve në vend ka shkuar në 1099, ku gjatë 24 orëve të fundit kan
Saranda shënon rastin e parë që nga shpërthimi i koronavirusit Saranda ka shënuar sot rastin e parë të koronavirusit, që nga shpërthimi i pandemisë. Mësohet se është një shtatase n
Rikthehet koronavirusi në Lushnje, rastet e reja patën kontakte me të tjerë nga Tirana Prej dy ditësh, vatra e koronavirusit në vend po zgjerohej vetëm në Tiranë, për tu rikthyer sot në Lushnje. Rastet e rej
Shifrat e fundit, a po e mposht Italia koronavirusin Në 24 orët e fundit, Italia ka regjistruar 70 viktima e 593 raste pozitive më shumë me Covid-19, një rënie e djeshme kra
"Shpërthen" infeksioni te QSUT, si u zgjerua zinxhiri i koronavirusit brenda spitalit Dy ditët e fundit, mund të themi se Spitali i QSUT-së në Tiranë është kthyer në epiqëndrën e koronavirusit, pasi 33 pers
Dy lojtarë të Fulham dalin pozitiv në testet ndaj koronavirusit EFL ka njoftuar se në raundin e fundit të testimeve janë testuar për COVID-19 plotë 1030 persona, përfshirë futbollistë
The Guardian: Nga rrobat tek librat, sa orë qëndron koronavirusi në objekte të ndryshme Qytetarët tashmë mund të dalin të blejnë veshje të ndryshme, në dyqane apo qendra tregtare, por sipas rregullave të reja
117 viktima nga koronavirusi në Itali, rritet numri i të shëruarve Italia ka shënuar 117 viktima nga koronavirusi, gjatë 24 orëve të fundit. Numri i të vdekurve ka shkuar në 33.072 de
Duke bër testin e koronavirusit, modelja e famshme publikon videon (VIDEO) Chrissy Teigen ka postuar në Twitter videon ku shihet e gjithë procedura e testit që iu ka bërë për Covid-19. Modeles
U infektuan nga infermierja, si u zgjerua zinxhiri i koronavirusit brenda QSUT Ministria e Shëndetësisë konfirmoi sot 21 raste të reja në Ttiranë, 13 prej të cilëve rezultojnë të vijnë nga ambjentet
Shpërthen infeksioni te bluzat e bardha, preken nga koronavirusi 15 persona të stafit 15 persona nga personeli mjekësor kanë rezultuar pozitiv ndaj koronavirusit. Dyshimet janë se ata janë infektuar nga
Nëse lojtarët e Serie A do te preken nga koronavirusi, do të vazhdojnë karantinën 2 javore Klubet po shpresonin për një karantinë më të lehtë për lojtarët pozitivë dhe dëshirojnë t’i rikthejnë ato në grup pas dy
Pse gratë e mposhtin më shpejt koronavirusin? Ka një avantazh që duhet ta dini Në të gjitha vendet e prekura nga Covid-19, nga Kina në Itali, pandemia shkaktoi një numër më të madh viktimash midis bu
Ish-deputetja e PD: Rama gënjen, në Shqipëri ka më shumë të vdekur nga koronavirusi Ish-deputetja e PD, Albana Vokshi deklaroi se shifrat reale të víktimave nga koronavirusi janë më të larta. Sipas sa
Koronavirusi në Itali, 78 viktima dhe 397 raste të reja Autoritetet shëndetësore në Itali kanë raportuar se në 24 orët e fundit kanë humbur jetën 78 pacientë të shtruar në spit
E pranon vetë Johnson, COVID-19 më ka lënë pasoja të rënda shëndetësore Për herë të parë, kryeministri britanik doli në një konferencë me syze. Gjatë konferencës ai deklaroi se nuk kishte p
Dy muaj pa parë familjen, mjekes që luftoi me COVID-19 i vjedhin 11 mijë dollar Një mjekeje në Teksas, e cila po ndihmonte në luftën kundër koronavirusit iu vodhën sendet personale me vlerë 11.000 dol
Fluturon kurba e infeksioneve nga koronavirusi në vend, humb jetën një tjetër pacient Ditën e sotme janë konfirmuar 25 raste të reja në vendin tonë, në total 1029. 193 vijojnë të mbeten aktivë, kryesisht
Sot rrjedh ujë i pijshëm, gjesti human i shqiptarit para se të humbte betejën me koronavirusin (FOTO LAJM) Shqiptari i Kosovës, që vdiq nga koronavirusi u siguroi familjeve të varfra pakistaneze ujë të pijshëm. Humanizmi i M
Studim i ri: Imuniteti ndaj koronavirusit mund të zgjasë vetëm gjashtë muaj Imuniteti ndaj riinfektimit nga koronaviruset njerëzore mund të zgjasë vetëm gjashtë muaj, sipas një studimi të Universi