999 rezultate për

haradinaj

Haradinaj: Unë e ndalova ndarjen e Kosovës, askush s’mund ta kthejë atë ide në tavolinë Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se është ai i cili e ka ndalur përfundimisht nd
Haradinaj po pret vendimin e Kushtetueses: Për 48 orë do ta votojmë Qeverinë e re Haradinaj në një intervistë për Ekonomia Online, ka shtuar se do ta respektojnë vendimin e kësaj gjykate, duke u shprehu
Haradinaj u shpërndanë ëmbëlsira policëve sh-kryeministri i Kosovës, njëherësh kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj mëngjesin e sotëm ka zgjedhur që ta ndajë me Po
Haradinaj kujton masakrën në Burgun e Dubravës: Kosova nuk gjen qetësi! Kryetari i Aleancës së Ardhmërisë së Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, duke kujtuar masakrën në Burgun e Dubravës, tha se
Haradinaj: AAK-ja pranon çfarëdo vendimi të Kushtetueses, rrezik nëse dekreti i Thaçit shpallet antikushtetues (VIDEO) Ramush Haradinaj, kryetar i AAK-së, ka thënë se partia e tij do të pranojë çfarëdo vendimi që do të marrë Gjykata Kushte
Haradinaj kritikon mbylljen e kufirit Kosovë-Shqipëri Ish-kryeministri Ramush Haradinaj ka drejtuar kritika në drejtim të Qeverisë Kurti në lidhje me menaxhimin e situatës me
Kurti: Luan Haradinaj është figura e përkryer e viteve '90 Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti ka kujtuar Luan Haradinajn në përvjetorin e rënies së tij. Kurti ka thë
Haradinaj: Qeveria Kurti po shkel Kushtetutën Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, theksoi se shkelja recidiviste e Kushtetutës dhe ligjeve
Haradinaj: Me Ramën rrezikohej ndarja e Kosovës Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka konfirmuar se në përplasjet me Ramën nuk kanë ndikuar miqësia me Berish
Përplasja me Ramën, Haradinaj: Nuk ka ndikuar miqësia ime me Berishën "Marrëdhëniet e krisura me Ramën nuk burojnë nga miqësia ime me Berishën dhe Metën. Vijnë nga plani për ndarjen e territ
Marrëveshja për Qeverinë e re, Haradinaj prezanton ministrat Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës , Ramush Haradinaj, nga oborri i Kuvendit të Kosovës, ka deklaruar se tani
Arrihet marrëveshja LDK-AAK, cilat ministri merr Haradinaj Ditën e sotme AAK dhe LDK kanë arritur marrëveshjen për të qeverisur bashkë në Kosovë. Lajmin e ka bërë të ditur kreu
Haradinaj mbështet Hotin për postin e kryeministrit, Qeveria e re nuk vonohet më shumë se një javë Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka takuar të nominuarin e LDK-së për kryeministër, Avdullah Hotin. Pas këtij takimi
Isa Mustafa i shkruan letër Ramush Haradinajt për qeverinë e re Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, i ka thënë kreut të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Ha
''1 mijë teste dhuratë'', Haradinaj: Dyshoj se Kurti ka bërë marrëveshje me Serbinë Nënkryetari i Organizatave të Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Nasim Haradinaj ka deklaruar se me pranimin e një mijë tes
Haradinaj letër Lajçakut: Mogherini e dëmtoi Kosovën, po zvarritet qëllimisht procesi i dialogut Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, përmes një letre i ka bërë të ditur përfaqësuesit Specia
Haradinaj i thotë JO ftesës së Kurtit Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj përmes një letre iu ka përgjigjur ftesës së kryeministrit
Haradinaj përkujton të vëllain: Luftove disa herë me vdekjen Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, e ka përkujtuar vëllain e tij Enver Haradinajn, në përvj
Haradinaj akuzon Qeverinë e shkarkuar si cenuesin kryesor të Kushtetutës Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se qeveria e shkarkuar është cenuesi kryesor i K
Meliza Haradinaj: Të testohen të gjithë qytetarët, pastaj të lehtësohen masat Këshilltarja e ish-kryeministrit Ramush Haradinaj, Meliza Haradinaj Stublla, ka thënë se lojërat politike kanë bërë që t