999 rezultate për

hani

Të gjithë hani vezë në mëngjes, por ju bën mirë apo keq Si në Shqipëri edhe në vendet e tjera evropiane dhe në botë është zakon të hanë vezë për mëngjes. Një zgjedhje që disa n
6 ide si të hani një mëngjes të shpejtë dhe të shëndetshëm Zgjimi mund të jetë i vështirë, dhe të bësh mëngjes mund të jetë edhe më i vështirë nëse nuk keni kohë. Dritare.net sjel
Mbretëresha e brengosur, ç'i mbeti peng nga largimi i Harryt dhe Meghanit? (FOTO LAJM) Harry dhe Meghan hoqën dorë nga roli mbretëror për të jetuar si të pavarur financiarisht në Amerikën e Veriut. Largi
Nëse vuani nga dhimbjet e kokës, mos i hani këto ushqime Dhimbjet e kokës janë normale, por kur kthehen në kronike përbëjnë vërtet një problem serioz për ata që vuajnë. Nuk asn
Pamje të frikshme, derrat e uritur hanë njëri-tjetrin për së gjalli (FOTO LAJM) Pamje të frikshme janë publikuar nga aktivistët e "Meat The Victims" ku në një fermë derrat e uritur kishin filluar që t
Metodat efektive që ju ndihmojnë të hiqni dorë përfundimisht nga duhani Për shumicën e duhanpirësve dëshira për të tymosur një cigare mund të jetë shumë e fuqishme. Por duhet ta keni parasysh
Keni vendosur të lini duhanin? Katër mënyra si t’i rezistoni dëshirës për ta pirë Për shumicën e duhanpirësve, dëshira për të tymosur një cigare mund të jetë shumë e fuqishme. Por duhet të keni parasysh
"Xhihani" hedh në gjyq serialin "Fate të kryqëzuara'" (FOTO LAJM) Aktori turk Erkan Petekkaya u bë shumë i njohur në trevat shqiptare falë serialit "Fate të kryqëzuara", ku luante krah a
Ç'duhet të hani me patjetër gjatë periodave Gjatë ciklit menstrual, shijet ndaj ushqimeve ndryshojnë, por çfarë është e rëndësishme është të mbajmë një diet të bala
Kurrë mos hani portokall kur pini këto lloje ilaçesh E keni lexuar udhëzimin “mos e merr këtë ilaç me lëngun e portokallit” dhe keni menduar përse? Nuk jeni të vetmit. Të
Nëse vuani nga këto probleme shëndetësore mos hani vezë Njerëzimi i konsumon vezët prej mijëra vitesh. Dikur, ato ishin ushqime të mrekullueshme mbijetese, veçanërisht në ato z
Ju po thani së ftohti, ndërsa Albërie Hadërgjonaj e nis 2020 "zjarr" me bikini (FOTO LAJM) Duket se viti 2020 ka nisur në mënyrën më të mirë për këngëtaren Albërije Hadërgjonaj, e cila po shijon ditët e saj të r
Arsyeja për të cilën duhet t’i hani më shpesh kikirikë Kikiriku është një ushqim plot përfitime për shëndetin tuaj. Ai vjen nga Amerika e Jugut dhe i përket familjes së bishta
E mbingarkoni stomakun për Vitin e Ri? Ja çfarë ndodh me trupin tuaj! Një mëngjes i lavdishëm për Vit të Ri, pasuar me një drekë gjigante, plot e përplot me mish, dhe një darkë me kaposh det
Del dokumenti! Spartak Braho ka firmosur për dënimin me vdekje të Gjergj Hanit? (FOTO LAJM) Agron Tufa ka publikuar të dhëna të tjera përmes të cilave akuzon Spartka Brahon për krimet e komunizmit. Tufa ka pub
Ulet numri i burrave duhanpirës, çfarë po ndodh me gratë Organizata Botërore e Shëndetësisë së fundmi ka nxjerrë një studim ku thuhet se duhanpirja nga meshkujt ka shënuar rënie
Ruani shëndetin duke llogaritur orët e të ngrëenit Të ndërprisni ushqimin për 16 deri në 18 orë mund të jetë çelësi i trajtimit të një sërë problemeve me shëndetin. Edhe n
12 ushqime që nuk duhet t’i hani për darkë Nëse doni një gjumë të qetë dhe një trup të shëndetshëm, kurrë mos e bëni këtë lloj darke. Duhet mbajtur mend se trup
Arrat, kjo është arsyeja pse duhet t’i hani ato çdo ditë Arrat janë një super ushqim që mund të sjellë përfitime të ndryshme për trupin, veçanërisht nëse i hani çdo ditë. Gjatë
Bëni kujdes, nishanet në trupin tuaj mund t’ju sinjalizojnë një rrezik të madh për shëndetin Një person, mesatarisht ka rreth 30-40 nishane në trupin e tyre. Për fat të mirë, nuk ka asnjë lidhje midis numrit të ni