999 rezultate për

europian

EMSC për tërmetet: Vala e pasgoditjeve po shuhet Qendra Sizmologjike Europiane-Mesdhetare konstaton se shkalla e pasgoditjeve të tërmeteve në Shqipëri, pas atij 6.4 të s
E kërkojnë gjigandët europian, Rennes vështirë të rezistojë për 17-vjeçarin Eduardo Camavinga është vetëm 17 vjeç dhe deri tani ka luajtur 14 ndeshje si titullar me Rennes. Ai konsiderohet si një
Dëmet e tërmetit, UEFA u kërkon federatave të futbollit ta ndihmojnë Shqipërinë Si rrallë herë qeveria e futbollit europian ka dalë jashtë protokollit të saj dhe në faqen e saj Twitter ka lëshuar një
Trajneri i Zvicrës komenton shortin e Kampionatit Europian Sot në Bukuresht u hodh shorti për grupet e Kampionatit Evropian 2020. Grupi A përbëhet prej Turqisë, Italisë, Uellsi
Kjo do të jetë ndeshja e parë e Europianit Sot në Bukuresht është hedhur shorti i finaleve të Europianit 2020 që do të zhvillohet në 12 vende të ndryshme. Ndesh
Mogherini: Ngushëllimet më të thella, të gatshëm të ofrojmë ndihmë Deklarata e përfaqësueses së lartë të politikës së jashtme dhe të sigurisë së Bashkimit Europian, Federica Mogherini për
Interi zyrtarisht në garë për Eriksen, Marotta takon agjentin e danezit Fantazisti danez i Tottenham, Cristian Eriksen e ka ndarë mendjen për t’u larguar nga Londra dhe as ulja në stolin e “Sp
"Rama do të ketë përballë popullin", Basha flet për krizën në vend Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, në një bashkëbisedim të zhvilluar me gazetarët është ndalur te konflikti Presi
Dy gjigandët europianë "piketojnë" Zaniolon Sipas raportimeve nga Il Messaggero, PSG dhe Manchester United kanë shënjestruar Nicolò Zaniolon e Romës. Zaniolo ka
Vettingu në Maqedoninë e Veriut, Zaev: E pezulloi BE, problem vakancat Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, ka deklaruar se Bashkimi Europian ka pezulluar aplikimin e modelit shqi
"Nuk mund të shkoja në kombëtare", Sadiku komenton dështimin në Europian Armando Sadiku ishte mungesa e madhe e kombëtares shqiptare në dy takimet mbyllëse të kualifikueseve të Euro 2020. Su
Rusia rrezikon përjashtimin nga Europiani, ja kush e zëvendëson Një lajm i bujshëm vjen nga mediat botërore. Rusia rrezikon të mos marrë pjesë në kompeticionin europian, Euro 2020.
Basha: Zgjidhja e vetme janë zgjedhjet e lira Me nje shenim ne faqen e tij ne FB, Basha i shpreh mirenjohje Partisë Popullore Europiane për vëmendjen e veçantë ndaj S
Katër shtetet më të lumtura në Bashkimin Europian Nëse jetoni në Finlandë, Belgjikë, Holandë apo Austri, përgjigjja e këtyre pyetjeve me shumë gjasa është “po”, sipas një
EURO 2020/ Këto janë 12 stadiumet ku do të zhvillohet kampionati (FOTO LAJM) Ka përfunduar faza eliminatore në Kampionatin Europian 2020. 20 skuadra tashmë kanë siguruar kualifikimin ndërsa katë
Skandali i "Goal", vendos Kosovën si pjesë të Serbisë (FOTO LAJM) Një ndër agjencitë më të mëdha të lajmeve sportive "Goal. com" kanë bërë një gafë të madhe. Faqja e njohur ka publiku
Legjenda e Italisë: Kjo Itali mund të fitojë Europianin! Italia arriti të sigurojë kualifikimin për në Euro 2020 madje vendosi dhe një rekord të ri, duke fituar 10 ndeshje rradh
Shifra të frikshme/ Brenda 3 dekadave, miliona europianë do mbeten të verbër Shkaku që sjell verbërinë e përhershme është pikërisht degjenerimi makular, i cili thuhet se do prekë 77 milion evropian
Challandes i bindur: Duam kualifikim në Europian Trajneri Bernard Challandes në konferencën e zakonshme për shtyp përpara sfidës me Çekinë është shprehur se rrugëtimi i
U kritikua nga Thaçi, Rama publikon videon krah Zaevit e Vuçiçit(VIDEO) Kryeministri Edi Rama ka publikuar një video nga takimi në Ohër, me Kryeministrin e Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev dhe