999 rezultate për

ditmir

Hakmerret Rama, Ditmir Bushati përjashtohet nga reformimi i PS-së në Shkodër PS ka bërë përgjegjës Ditmir Bushatin për situatën në Shkodër, ndërsa ky i fundit nuk është përfshirë as në procesin e r
Mediat kosovare, Albin Kurti i beson Ministrinë e Jashtme Ditmir Bushatit Përveç publicistit Veton Surroi, për ministër të Jashtëm të Kosovës të një qeverie të mundshme LDK-Vetëvendosje po përme
Bushati zgjidhet kryetar i misionit të vëzhguesve të OSBE për zgjedhjet në Bjellorusi Ditmir Bushati zgjidhet kryetar i misionit vëzhgues të Asamblesë Parlamentare të OSBE në Bjellorusi për zgjedhjet parlam
PS të kërkojë falje? Rama: Valdrinin e propozoi vetë Ditmir Bushati Kryeministri Edi Rama tha për herë të parë se Valdrin Pjetrin si kandidat për Bashkinë e Shkodrës e ka propozuar Ditmir
Rama shkarkon Blerina Gjylametin, Ditmir Bushatin dhe Lindita Nikollën, kush i zëvendëson? Kryetari i Partisë Socialiste, Edi Rama ka shkarkuar live kryetaren e PS-së së Tiranës, Blerina Gjylameti dhe ia ka ngar
Nikoll Lesi zbulon SMS-në që i dërgoi Ramës dje: Ka për t'ja ngulur kokën Ditmir Bushatit tek "Rozafa" Nikoll Lesi thotë se i ka shkruar një mesazh Ramës pas seancës së jashtëzakonshme dje duke i thënë se nuk ka se çfarë t'
"Pse nuk del kundër shkëmbimit të territoreve?" Haradinaj zbulon bisedën me Bushatin "E kam shef Edi Ramë", kjo është fjalia me të cilën sipas kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, i është përgjigjur
KJ: Edi Rama kërcënon me jetë Ditmir Bushatin Ditën e djeshme në fjalimin e tij në Kuvend, ish ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati bëri bujë të madhe, pasi fjalwt e ti
Si u përfshinë Ilir Meta, Ditmir Bushati dhe Blendi Klosi në skandalin e pastrimit të 1 miliard dollarëve Skandali i dy vëllezërve indianë që kërkohen nga autoritetet e vendit të tyre për vjedhjen dhe pastrimin e 1 miliardë do
Bushati dhe Kotzias takohen në Greqi për Marrëveshjen e Detit Ish-kryediplomati, Ditmir Bushati ka marrë pjesë në konferencën shkencore të organizuar nga Ministria e Jashtme Greke dh
Vrau 23-vjeçarin për një kapele, shoku fundos autorin “Një shok që i them shok, nuk e çoj me vra. Kërkoj drejtësi”. Këto janë fjalët e Elvis Hoxhës në fund të seancës gjyqëso
Meta nuk dekreton shkarkimin e Ditmir Bushatit, përplasja e radhës me Ramën Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta ka vendosur që të mos dekretojë shkarkimin e Ditmir Bushatit si ministër i Jashtëm pav
"Fati në fall, kur bie në dashuri me Ditmir Bushatin apo lali Erin" (VIDEO) Në nisje të vitit të ri të gjithë kemi ndjeshmëri të shtuar, për atë që na pret gjatë 12 muajve të ardhshëm. Madje disa
Largimi i paarsyetuar dhe i dyshimtë i Ditmir Bushatit Skerdilajd Zaimi Në listën e ministrave që Edi Rama ka larguar sot ka rënë në sy ministri i Jashtëm Ditmir Bus
Bushati flet për detin: Nuk ka një marrëveshje me Greqinë Cështja e detit është padyshim një nga pikat e marrëveshjes me Greqinë, që i intereson më së shumti shqiptarëve. Për
Akuza e rëndë: Banda e rrezikshme e Shkodrës fliste për ministrin e Ramës Policia e Shtetit ka vënë në pranga 11 pjestarë të bandës së Bajrit në Shkodër. Kjo bandë është e njohur për krime t
Ditmir Bushati takohet me homologun grek Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme Ditmir Bushati po merr pjesë në takimin e Miqve të Shqipërisë në Këshillin e Mi
Kotzias i del në krah Ramës: Jemi me ju dhe pa Gjermaninë e Francën Ministri i jashtëm i Greqisë Nikos Kotzias ka deklaruar se vendi i tij do të mbështesë Shqipërinë në përpjekjet e saj pë
Përjashtuan Bushatin për t'u dukur të drejtë? Rama reagon pas vendimit Vendimi i Byrosë për të përjashtuar 10 ditë nga PArlamenti Ditmir Bushatin, Ministër i Punëve të Jashtme është komentuar
Bushati është i sigurt: Brenda 10 ditësh hapim negociatat me BE Ministri për Europën dhe Punët e Jashtme, Ditmir Bushati ka dhënë një datë të prerë për hapjen e negociatave të Shqipëri