E FUNDIT/ Sërish rritje e ndjeshme e të të infektuarve, 21 raste në 24 orë
999 rezultate për

demokratike

Një orë "kokë më kokë", përfundon takimi ambasadorëve në selinë blu me Bashën Në këto momente ka përfunduar takimi mes ambasadorëve të SHBA-së, BE-së dhe Britanisë së Madhe me kryetarin e Partisë De
Demokratët në zi, ndërron jetë ish-kryetari pas një sëmundje të rëndë Është ndarë nga jeta para kohe ish- kryetari i Partise Demokratike te Mirdites, Preng Toma. Lajmi është bërë me dije
Vëllai iu arrestua për trafik droge, PD: Të shkarkohet kryebashkiaku socialist! Vëllai i kryetarit të Bashkisë Fushë-Arrez Fran Tucit, përfaqësues i Partisë Socialiste, është arrestuar me akuzën për k
PD reagon për shtyrjen e zgjedhjeve në Universitete: Fitore e studentëve Ditën e sotme ministrja e Arsimit Besa Shahini, ka bërë të ditur se zgjedhjet në Universitete janë shtyrë deri në një mo
"Shqipëria ka indeksin më pozitiv", Rama sulmon ashpër raportin e Freedom House Kryeministri Edi Rama ka reaguar nw lidhje me raportin e Freedom House, i cili e rendiste Shqipërinë në vendet që kanë s
Freedom House: Udhëheqësit po sulmojnë institucionet demokratike Organizata Freedom House ka arritur në përfundimin se një numër i madh udheqësish në Evropën Qendrore dhe Lindore as nuk
"Albin Kurti mund të futet në burg" (VIDEO) Analisti politik Nexhmedin Spahiu, i ka komentuar zhvillimet politike që kanë ndodhur kohët e fundit në Kosovë pas pezul
Gjykata hodhi poshtë Thaçin për kryeministrin e ri, reagon qeveria e Kosovës Qeveria në detyrë e Kosovës ka thënë se vlerëson vendimin e Gjykatës Kushtetuese, e cila ka vendosur në favor të kërkesë
1 Maji, Rama: Dita më e vështirë e Shqipërisë demokratike (VIDEO) Kryeministri Edi Rama me rastin e 1 Majit, i ka kushtuar një dedikim mjekëve, infermierëve që janë në luftë me pandeminë
VV e LDK mohojnë se kërkuan nga PDK formim të koalicionit Lëvizja Vetëvendosje ka mohuar se kanë dërguar njerëz drejt Partisë Demokratike të Kosovës, për të kërkuar nga ky subjek
LDK i drejtohet Kurtit: Shkopin nuk e kemi përdorur dhe nuk do ta përdorim për ta goditur dikë Lidhja Demokratike e Kosovës ka reaguar ndaj deklaratës së mbrëmshme të kryeministrit në detyrë, Albin Kurti për kreun e
Ministria e Shëndetësisë i kthen përgjigje akuzave të PD-së: Shpifje! Ministria e Shëndetësisë i ka quajtur “shpifje” akuzat e PD-së, në lidhje me tenderin për blerjen e materialeve të mbroj
Bie Qeveria Kurti Deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë votuar pro mocionit për rrëzimin e Qeverisë Kurti. Kjo seancë u mbajt pa praninë
PDK-ja voton pro mocionit të mosbesimit të Qeverisë Kurti Në Kuvendin e Kosovës, po mbahet seanca plenare për mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë Kurti, të inicuar nga Lidhja Dem
Mbahet të shtunën seanca për rrëzimin e Qeverisë Kurti Derisa seanca për rrëzimin e Qeverisë së Albin Kurtit është raportuar se mund të mbahet të shtunën, partitë politike, Al
Të shtunën seanca për mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë Kurti Të shtunën pasdite pritet të mbahet seanca për votimin e mocionit të mosbesimit ndaj Qeverisë së udhëhequr nga kryeminis
Kjo është përmbajtja e mocionit të mosbesimit që ka përgatitur LDK-ja ndaj Qeverisë Kurti (FOTO LAJM) Lidhja Demokratike e Kosovës ka paralajmëruar ngritjen e mocionit të mosbesimit ndaj Qeverisë të udhëhequr nga Albin Kur
Basha mesazh gazetares në emision? Reagon ashpër ndaj Ramës Partia Demokratike Partia Demokratike ka bërë një postim në rrjetin social Facebook në lidhje me një me mesazh të dërguar mbrëmjen e djeshm
PD kundër vendimit të qverisë: Koronavirusi nuk infekton part-time sipas orareve që cakton nga shtëpia Rama Partia Demokratike ka kërkuar që të vendoset karantinimi i plotë 14 ditor për të penguar përhapjen e koronavirusit. P
I vuri afat Ramës 15 marsin, një ditë pas protestës Meta pret në zyrë Bashën Ditën e djeshme Presidenti Ilir Meta mbajti në Bulevardin "Dëshmorët e Kombit" manifestimin për "mbrojtjen e Kushtetutë