999 rezultate për

demi

Pandemia ulë këmbimin tregtar në Maqedoninë e Veriut Këmbimi tregtar i Maqedonisë së Veriut me shtetet tjera në periudhën janar-mars ka shënuar rënie në krahasim me periudhë
Pas shpërthimit të pandemisë, amerikanët "kërcënohen" nga minjtë Teksa pndemia e koronavirusit mbylli bare dhe restorante, kanë "shërthyer" minjtë paralajmëron Qendra për Kontrollin dhe
Pandemia dhe izolimi rrisin problemet në shëndetin mendor Përveç problemeve shëndetësore që COVID-19 ka sjellur për miliona njerëz në botë, është edhe një pjesë e madhe që ka për
Romancë dhe dashuri në kohë pandemie, Arilena Ara zyrtarizon lidhjen me menaxherin (FOTO LAJM) Për shkak të pandemisë, Eurovision Song Contest 2020 anuloi festivalin që do të mbahej në Rotterdam (Holandë), megjithat
Epidemiologia e ISHP-së: Fundi i majit sjell fundin e masave anti-Covid-19 Epidemiologia e ISHP-së, Eugena Tomini është shprehur se po monitorohet ecuria e koronavirusit në mënyrë që të lehtësohe
Asnjë rast, Kina regjistron ditën e parë pa asnjë të infektuar Për herë të parë, që kur filloi raportimi i të dhënave në muajin janar, Kina ka regjistuar zero raste të reja me koronav
Osmani takim me Kosnettin, flasin për pandeminë dhe zhvillimet politike Kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani ka zhvilluar takimin e rregullt javor me ambasadorin amerikan në Kosovë, Philip Kosne
Italia drejt normalitetit, bie sërish numri i víktimave nga pandemia Në 24 orët e fundit, Italia regjistron 156 viktima e 642 raste pozitive në 24 orët e fundit. Numri i përgjithshëm i v
Ja çfarë bëjnë gjermanët për ta sfiduar pandeminë (VIDEO) Bundesliga u bë kampionati i parë nga të mëdhatë që ka rinisur pas pandemisë së Covid-19. Java e parë ishte një sukse
Kriza nga pandemia, United pëson ulje të ardhurash dhe rritje të borxhit United njoftoi të enjten se ata janë duke tërhequr parashikimin e tyre të mëparshëm për vitin 2020 ‘duke marrë parasysh
33 epidemiologë në grevë: S'morëm as pagë lufte Rreth 33 punonjës të Qëndrës Shëndetësore Epidemiologjike kanë nisur grevën, pas pretendimit se nuk kanë marrë ende paga
Shqipëria në mediat e huaja, kjo foto renditet ndër më të mirat e pandemisë (FOTO LAJM) Ndonëse koronavirusi vijon të jetë ende aktiv në të gjithë botën, shtetet kanë filluar të ndërmarrin disa masa lehtësues
Dash Shehi : Axhenda e Ramës nuk ishte pandemia, por shembja e teatrit! Kryetar i Lëvizjes për Zhvillim Kombëtar Dashamir Shehi thotë se shembja e godinës së Teatrit Kombëtar tregoi se axhenda
Pandemia e COVID-19: Kur i hap Shqipëria kufijtë tokësorë Kufijtë tokësorë Shqipëria do i hapë brenda majit, në varësi edhe të shifrave me të infektuar në dy javët që vijnë.
Organizata mjedisore: Prerja e pyjeve tropikale do të sjellë pandemi të reja Një grup i mbrojtjes së botës së egër paralajmëroi sot sa më shumë të ketë shkatërrim të botës natyrale aq më shumë pand
Prifti bëhet viral, bekon njerëzit me pistoletë me ujë në kohë pandemie (FOTO LAJM) Një prift mjaft krijues në Detroit, Miçigan, gjeti një mënyrë tepër origjinale, por edhe të efektshme, për të kryer shër
Nuk njeh pendesë! Rama përgjigjet pse u shemb në mes të pandemisë duke e quajtur "ngrehinë" "Ajo ngrehinë nuk plotëson asnjë kusht që mund të zhvillohet aktiviteti në mënyrë të sigurtë..." Kryeministri Edi Ram
ZYRTARE: Caktohet data e rikthimit të Superligës së Kosovës Presidenti i FFK-së, Agim Ademi, ka folur për rifillimin e kampionatit të Kosovës në futboll.Ademi thotë që Superliga e
Myrto Uzuni: Kam 2 oferta nga La Liga, pandemia më ndali në momentin më të mirë Sulmuesi i Kombëtares shqiptare dhe i Lokomotivës së Zagrebit në Kroaci, Myrto Uzuni, foli për periudhën në izolim dhe z
ZYRTARE/ Nga sot skuadrat kosovare mund të fillojnë stërvitjen në grupe Ministria e Shëndetësisë ka konfirmuar se skuadrat kosovare mund të fillojnë stërvitjet grupore nga dita e sotme. Zëd