999 rezultate për

alia

Mediat italiane e bëjnë të kryer, Vedat Muriqi do ti bashkohet Lazios Drejtuesit e Lazios raportohen se kanë udhëtuar drejt Stambollit për negociatat finale me Fenerbahcen për sulmuesin Veda
Pedro Rodriguez drej ekipit italian, largohet nga Chelsea me letër emocionuese Pedro Rodriguez është larguar zyrtarisht nga Chelsea, pasi ka zhvilluar ndeshjen e fundit. Sulmuesi spanjoll ka kalua
Davild Silva lojtar i Lazios, zyrtarizimi bëhet të hënën David Silva pritet të nënshkruajë kontratë tri vjeçare me Lazion ditën e hënë, duke iu bashkuar skuadrës italiane si loj
Muriqi te Lazoi, dalin detaje të reja kuadra e Lezios janë të interesuar që të firmosin me sulmuesin e Kosovës, Vedat Muriqin. Sot gjatë ditë gazetari i nj
Aksident tragjik, përplaset për vdekje 23 vjeçari në Memaliaj Një aksident ka ndodhur ditën e sotme në rrugën nacionale Memaliaj-Krahës, në afërsi të fshatit Toç. Mësohet se auto
Italia i vjen në ndihmë Kosovës në luftën kundër covid-19, dërgon një ekip mjekësor ushtarak Ministrja e Punëve të Jashtme të Kosovës, Meliza Haradinaj-Stublla, ka njoftuar se Italia do të dërgojë një ekip mjekëso
E pazakontë, shikoni si u zbardh Italia nga dëbora në mes të verës (VIDEO) Një fenomen i pazakontë ka ndodhur në Itali, teksa reshjet e borës kanë zbardhur vendin në Pass Stelvio. Fotot e peiz
Italia i kthen "nderin" Shqipërisë, mbërrijnë mjekët që do të ndihmojnë luftën me COVID-18 Duket se ka ardhur dita që ndihma që Shqipëria i dha Italisë, të kthehet pas. 7 mjekë e infermierë kanë ardhur si ndi
ZYRTARE/ Publikohet data e fillimit të Serie A Sezoni 2020-2021 i Serie A nuk do të nisë më 12 shtator siç u përfol fillimisht, por një javë më vonë më 19 shtator.
Dëshmia e 109 vjeçarit ish- diversant: Misionet tona sekrete në Shqipëri nga Italia e Jugosllavia Publikohet historia e rrallë dhe e panjohur e Ndue Mëlyshit me origjinë nga Mirdita, ku i ati i tij, Gjoni ishte bajrakt
E çmendur pas Maradonës, modelja joshëse: Dua t'ju takoj patjetër (FOTO LAJM) Të gjithë e njohin Diego Armando Maradonën dhe të gjithë do dëshironin ta takonin të paktën një herë në jetë. Këtë gjë e
Pushimet e nxehta të viteve '80, fotot e rralla të yjeve në ishujt e Italisë (FOTO LAJM) Përgjatë viteve, Capri ka tërhequr njerëzit të rëndësishëm në botë, që nga Mbretërit, yjet të Hollivudit, familje të pas
Hapi i madh: Italia nis testimin e vaksinës anti-COVID te njerëzit Pas gjunjëzimit që i bëri COVID-19, Italia nisi sot eksperimentimin e vaksinës anti-COVID te njerëzit. Vaksina është
Vetëm 20-vjeç, i riu shqiptar i jep fund jetës në burgun italian Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Itali. Një i ri shqiptar i ka dhënë fund jetës në një burg në Itali. Një i burgosur
Italia nuk e harron Shqipërinë! Rama zbulon lajmin e mirë nga vendi fqinj (FOTO LAJM) Italia nuk e ka harruar ndihmën në Shqipërisë në ditët e saj të vështira përballë COVID-19. Ditën e sotme kryeministr
ZYRTARE/ Pirlo do të drejtojë Juventus U23 Andrea Pirlo ka nisur një aventurë të re. Ikona italiane e futbollit, Andrea Pirto, është gati për një aventurë të re
Italia i kthen "nderin" Shqipërisë, dërgon grupin e ekspertëve pas rritjes së rasteve Duket se ka ardhur dita që ndihma që Shqipëria i dha Italisë, të kthehet pas. Me rritjen e shifrave të të infektuarve
Immobile parakalon Lewandowskin, "Këpuca e Artë" drejt italianit Sulmuesi italian ka arritur të shënojë një gol në fitoren 2:0 të Lazios kundër Brescias, ndeshje kjo e vlefshme për javë
Drejt zyrtarizimit, Pirlo rikthehet te Juventusi Andrea Pirlo është pranë rikthimit në Juventus. "Goal Italia" raporton se ish mesfushori sot do të nënshkruajë kontra
Italia shtyn gjendjen e jashtëzakonshme deri në tetor Qeveria italiane planifikon ta zgjasë gjendjen e jashtëzakonshme e cila i lejon qeverisjen me dekret pa qenë nevoja për