999 rezultate për

ajnshtajni

Kush është 11-vjeçari që mundi Ajnshtajnin, merr 162 pikë në testin e inteligjencës Vogëlushi që shikoni në foton e bashkëngjitur lajmit ka mundur edhe Albert Einstein, duke marrë pikët më të larta në tes
Si u realizua fotoja e famshme me gjuhën jashtë e Albert Ajnshtajnit Ajo është ndër fotot më të njohura të gjeniut të fizikës, me gjuhë jashtë, si të ishte një personazh komedian e jo njeri
Nga mushkonja tek Ajnshtajni, zbuloni 20 kuriozitetet më të çuditshme në botë Bethoveni para se te kompozonte fuste koken ne uje te ftohte. Ajsbergu me i madh i matur deri me sot ka qene me gjate
Njihuni me fizikantin shqiptar që studioj 30 vite për të rrëzuar Ajnshtajnin Një profesor kosovar i fizikës ka marrë guximin ta sfidojë gjeniun e shekullit XXI, përkatësisht fizikanin e ndjerë të p
Joshje, seks dhe shantazh: Agjentet e KGB-së që "peshkuan" edhe Ajnshtajnin Ambasadori britanik në Moskë, sër Xhefri Harison në vitin 1968 u dashurua pas një gruaje të bukur, e cila punonte si
I zgjuar si Ajnshtajni! Njihuni me shqiptarin me koeficient të lartë inteligjence Dionis Senjo është djali i një çifti mjekësh nga Tirana. Është vetëm 5 vjeç dhe është shumë aktiv edhe në rrjetet social
Ja çfarë thanë Mandela, Gandi, Ajnshtajni për konfliktin në Palestinë Terrori izraelit kundër palestinezëve vijon me intensitet. Lufta që Izraeli bën kundër popullin palestinez nuk është
Alexis Martin, tre vjeçarja me inteligjencën e Ajnshtajnit (VIDEO) Vajza që shihni në video është vetëm 3 vjeç por ajo ka arritur të mësojë gjuhën spanjolle me shumë lehtësi. Vogëlushja ë
14-vjeçari me autizëm, më inteligjent se Ajnshtajni (VIDEO) Kur Jacob Barnett ishte vetëm dy vjeç, ishte diagnostikuar me autizëm. Mjekët u thanë prindërve se djali ndoshta kurrë m
Mourinho përdor teoritë e Ajnshtajnit tek Reali Trajneri i Real Madrid,Mourinho, ka pranuar se ai kishte përdorur fjalët e Albert Ajnshtajn për të motivuar lojtarët e t
Kuriozitete të rralla (FOTO LAJM) Cili shtet ka më së shumti pijanecë? Sa peshon fëmija më i rëndë në botë? Çfarë bënte Bethoveni para se të kompozonte? C
Nje dyvjecar me inteligjencen e Ajnshtajnit Një dyvjeçar nga Anglia është bërë anëtari më i ri i organizatës ndë