999 rezultate për

2019

Shpenzime dhe transferime në futboll, viti 2019 thyen rekordet FIFA ka zbuluar se një shumë rekorde u shpenzua për transferimin e lojtarëve në vitin 2019. Lista e këtyre transferimeve
Kryebashkiaku "fluturues", destinacionet e shumta ku udhëtoi Erjon Veliaj gjatë 2019-tës (VIDEO) Kreybashkiakun Erion Veliajn jemi mësuar shpesh ta shohim në udhëtime jashtë vendit. Jemi mësuar ta shohim të flasë
Mërzitën gjithë shqiptarët, historia e gjithë përplasjeve Rama- Haradinaj Zhurma e madhe që po zhvillohet rreth një rasti të paprecedent, atij kur kryeministri shqiptar merr guximin të denoncojë
Duket e pabesueshme, por Firminio nuk ka shënuar akoma në "Anfield" Firmino po vuan ta gjejë golin e parë në ‘Anfield’ në Premierligë për sezonin 2019/20. Ai s’ka shënuar në ‘Anfield’ që n
2019 viti i dytë më i ngrohtë në histori Viti i kaluar ishte i dyti më i nxehtë që nga Revolucioni Industrial, prapa vitit 2016, njoftoi sot Organizata Botërore
Një 8-vjeçar fitoi 26 milionë dollarë për 2019-ën Me YouTube, shumë persona që kanë një kanal, fitojnë para. Për vitin 2019 ishte një 8-vjeçar, fitimet e të cilit arri
Liga e Kampionëve zgjedh "ekipin e vitit 2019" (FOTO LAJM) Liga e Kampionëve ka zgjedhur ekipin më të mirë të vitit 2019, ku formacioni dominohet nga lojtarët e kampionëve aktual,
Oqeanet ngrohen sikur të ishin hedhur 3.6 miliardë bomba mbi to Temperaturat e oqeanit arritën nivele rekord në vitin 2019, me ritmin me të cilin ata ngrohen, duke sugjeruar që planeti
Është pranë zyrtarizimit te Barcelona, çfarë deklaronte për Messin në vitin 2019 trajneri spanjoll Quique Setien pritet të jetë trajneri i ri i skuadrës së Barcelonës. Çështja e shkarkimit të Ernesto Valverde tashmë
Vidhnin ç'tu dilte para, arrestohen dy të rrinj Policia e Kavajës ka arrestuar dy persona të cilët tentuan të vidhnin një banesë. Njëri prej tyre mësohet se është sh
Si u fsheh përdhunimi në Ishëm, çfarë thuhet dosjen e arrestimit të policëve në Durrës Policia arrestoi një numër të madh të kolegëve të tyre dy ditë më parë në Durrës për shkak se akuzohen se kanë lejuar nd
Dogji 8 makina dhe një lokal, kapet i rrezikshmi në Durrës Policia e Durrësit ka finalizuar operacionin “Zjarrvënësi” duke vënë në pranga një 26- vjeçar. Specialistët e Seksio
Mjeshtër i zjarrvënies, arrestohet durrsaku (VIDEO) Policia e Durrësit ka finalizuar një operacioni policor i koduar "Zjarrvënësi". Operacioni nga Komisariati i Policisë
I riu harrohet në burgun e Shënkollit, prokurorët ishin me pushime Një i ri nga Laçi, i dënuar për dhunë në familje është “harruar” në burgun e Shënkollit, duke bërë 38 ditë më shumë, nga
Goli i Lenjanit përzgjidhet te më të bukurit e vitit 2019 (VIDEO) Emir Lenjani ka lënë pas një vit shumë të mirë në aspektin personal sa i përket Sionit, aty ku është kthyer në protagoni
Shoferë të këqinj! 2500 të arrestuar dhe 400 mijë gjoba në 2019 Mbi 2500 persona u arrestuan gjatë 2019 si shkaktarë aksidentesh, si drejtues automjetesh në gjendje të dehur apo si sho
234 persona u shpallën të zhdukur gjatë vitit 2019 në Kosovë Numri më i madh i rasteve të raportuara është bërë në rajonin e Prishtinës Shpesh në raportin e Policisë raportohet për
Rama flet për 2019: Viti më i vështirë! Kryeministri Edi Rama i ftuar në RTSH ka deklaruar se 2019-ta, ishte ndër më të vështirët gjatë qeverisjes së tij. A
Marrin shifra marramendëse nga koncertet, por sa i paguajnë shtetit këngëtarët në Kosovë? (LISTA) Ishte nëntor kur ish-menaxheri i këngëtarëve të njohur në Kosovë, Drin Zatriqi, publikoi shifrat e parave që disa prej a
Këta janë 10 njerëzit më të kërkuar në Google për vitin 2019 (FOTO LAJM) Revista prestigjioze Forbes ka publikuar listës e 10 personazheve VIP më të kërkuar në motorin e kërkimit Google të viti