Vdes nga mbidoza make-up artistja kosovare (FOTO LAJM)

Make-up artisja e njohur Kosovare, Marigona Obërtinca ka ndërruar jetë ditën e sotme. Sipas mediave të Kosovës, ajo që është më e dhimbshme pas ndarjes nga jeta së saj është arsyeja që e çuar drejt vdekjes.

Bëhet e ditur se artisja kosovare ka vdekur nga mbidoza. Ajo prej ditësh ishte shtruar në spital pas përdorimit të tepruar të lëndëve narkotike dhe nuk ka arritur të mbijetonte.

Sakaq, përdorimi i lëndëve narkotikëve në Kosovë është në nivel shqetësues kohët e fundit. Sipas statistikat numri i përdoruesve të drogës po rritet dhe Kosova është duke u përballur me një problem shtesë, pas virusit, përqindje e lartë e përdoruesvelëndëve narkotike.
Shtuar më 24/11/2020, ora 13:39

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori