Mbreti i një prej vendeve më të varfra blen makina luksi për 14 gratë (FOTO LAJM)

Anëtarët e opozitës kanë thënë se me këtë veprim, mbreti u ka nxjerrë gishtin e mesit të varfërve në vendin e tij, Zvaziland.

Mbreti Msvati III ka importuar 19 lls Royce dhe 120 BMWË, të cilat kanë nisur të dërgohenfillimmuajit.

Sipas dëshmitarëve, makinat janë të reja dhe të shtrenjta, dhe banori mesatar i Zvazilandit do të duhej të punonte për 70 vite për ta paguar një.
Shtuar më 13/11/2019, ora 10:04

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori