Koha kur plazhi i Durrësit ishte vetëm për pushuesit (FOTO LAJM)

Sot është vija bregdetare që pret më shumë pushues se cilido bregdet shqiptar, por dikur plazhi i Durrësit nuk ka patur asnjë lidhje me atë që janë mësuar sytë tanë të shohin.

Pallatet, betoni i lënë kudo, mbetjet e shumta dhe pafundësia e çadrave e shezllonëve që ofronbiznesi privat nuk duken gjëkundi.

Më lart mund të gjeni disa pamje mjaft të vjetra të plazhit. E vetmja gjë që mund të shihet janë pishat dhe vija bregdetare e paprekur. Pushuesit në atë kohë shkonin me vetëm dy gjëra, një çadër dhe bukë më vete... pjesën tjetër e bënte treni, biçikletat apo autobusët.


Shtuar më 26/07/2018, ora 23:06
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori