Pamjet e rralla historike, çudirat e jetës disa dekada më parë (FOTO LAJM)

Gratë pikturojnë këmbët në vend që të blinin çorape, 1941
Jeta në të kaluarën, për të rinjtë e sotëm është thuajse e paimagjinueshme. Perceptimin e krijojmë vetëm përmes fotove, rrëfimeve dhe dokumenteve historike.

Kështu që le të bëjmë një vështrim në anën e pazakontë të jetës së të parëve tanë, me fotot e mëposhtme.
Shtuar më 21/01/2020, ora 16:54

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori