Pamje apokaliptike, çfarë shkatërrimi la pas tërmeti në Turqi (FOTO LAJM)

Së paku 20 persona kanë humbur jetën nga një tërmet i fuqishëm në lindje të Turqisë. Ndërkohë, raportohet se mbi 1 mijë persona kanë mbetur të plagosur dhe të tjerë janë ende nën rrënoja.

Sipas zyrtarëve të sizmologjisë në këtë vend, tërmeti me fuqi prej 6.8 shkallësh të Rihterit pati epiqendrën në qytetin Sivrice në provincën Elazig.

Ai bëri që ndërtesat të shemben dhe njerëzit të dalin në rrugë duke shkaktuar shumë panik. Dridhjet e tokës u ndjenë edhe në Siri, Liban dhe Iran. /albeu.com/

Shtuar më 25/01/2020, ora 08:19

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori