Ndërron jetë regjisori i njohur italian
Është shuar në moshën 77-vjeçare Bernardo Bertolucci, një nga regjisorët më të shquar të kinemasë italiane dhe botërore.

Regjisori i më shumë filmave të famshëm, “Tango e fundit në Paris” dhe "Perandori i fundit", ndërroi jetë në Romë, pas një sëmundjeje të rëndë.

Një mjeshtër i madh i kinemasë që preku zemrat e shume njerëzve dhe që pati ndikim në shoqëri duke thyer shumë tabu.


Shtuar më 26/11/2018, ora 11:31
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori