Donte të dilte në televizor, i riu anglez për famë hedh foshnjen nga tarraca
Një i ri britanik ka hedhur një djalë gjashtë vjeçar francez nga një tarracë në katin e 10-të në galerinë e artit Tate Modern.

Jonty Bravery, i cili ishte 17 vjeç në kohën e incidentit, tha se ai e kreu aktin sepse dontediltetelevizion.

Ai shpall fajtor me një akuzë për vrasje të mbetur në tentativë në gjykatën e Old Bailey të Londrës të Premten, tha Shërbimi i Prokurorisë së Kurorës (CPS) në një deklaratë.

Viktima, i cili ishte duke vizituar Britaninë me familjen e tij, ra pesë kate dhe u gjet në një çati të katit të pestë.

Nëna e tij u dëgjua nga dëshmitarët duke bërtitur: “Ku është djali im? Ku është djali im? ”

Djali mbijetoi por pësoi një rrjedhje të gjakut në trurin e tij dhe një numër të eshtrave të thyer, tha CPS.

Bravery, i cili u arrestua menjëherë pas kësaj, i tha policisë se kishte planifikuar të lëndonte dikë në muze që të diltetelevizion. Rasti u publikua në media në tetor pasi ai mbush 18 vjeç.
Shtuar më 07/12/2019, ora 18:32

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori