10 gangsterët më të famshëm të historisë botërore (FOTO LAJM)

1. Pablo Eskobar

Në krye të klasifikimit eshte Pablo Eskobar (Escobar), gangsteri kolumbian, i njohur si mjeshtri i padiskutueshëm i tregtisë së kokainës në botë. Për të arritur objektivat dhe për të ruajtur dominimin e aktiviteteve të tij ka vrarë mijëra persona në të gjithë botën.Ai drejtoi për vite me radhë organizatat më të fuqishme dhe më të frikshme kriminale të historisë. Ai kishte fuqi të kontrollonte kompanitë ajrore, bandat e ushtarëve, si dhe të gjitha bandat e tjera kriminale. Madje, Pablo Eskobar vriste edhe agjentët e policisë, të cilët përpiqeshin të gjenin gjurmët e tij.
Al Kapone, Pablo Eskobar apo Laki Luçiano janë disa nga personazhet më të njohura të botës së krimit. Disa prej tyre kanë vrarë me qindra persona për të arritur objektivat dhe për të ruajtur dominimin e aktiviteteve të tyre, shkruan portali albeu.com.

Ja historia e 10 gangsterëve më të rrezikshmëm të të gjitha kohërave. /albeu.com./
Shtuar më 20/01/2020, ora 11:50

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori