Vetëdorëzohet një nga vëllezërit që vrau teknikun e kondicionerëve
Foto që vërtetojnë se ky është një nga festivalet më unikë në botë (FOTO LAJM)

Vera veçanërisht e nxehtë e këtij viti nuk i ndaloi dashamirësit e festivalit “Burning Man”, i cili këtë vit u bë edhe më i çmendur dhe i pazakontë se vitet e tjera, e madje pati pjesëmarrjen e shumë njerëzve të famshëm e të pasur.

Festivali u mbajt në shkretëtirën “Black Rock” të Nevadas, dhe zgjati nga 25 Gushti deri në 2 shtator. Si çdo vit, ishte fantastik.

Këto janë disa nga fotot që ranë më shumë në sy në festivalin ku njerëzit mblidhen me kostume të veçanta dhe ku digjen statuja të larta.
Shtuar më 07/09/2019, ora 14:44
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori