PS fiton në Shijak, Vlorë e Berat
Në orët e para të mëngjesit ka përfunduar procesi i numërimit për Shijakun, ku ka fituar kandidati socialist. Në bashkinë Mamurras, vazhdon numërimi ku në 10 nga 19 kuti në avantazh është kandidati i Partisë Demokratike.

Numërimi votave për bashkinë e Korcës ka vijuar pa ndërprerje dhe kanë mbetur vetëm dy kuti ndërsa diferenca mes kandidateve Peleshi dhe Mano është mbi 2200 vota në favor të kryebashkiakut socialist.

Ndërkohë në baskitë Vlorë dhe Berat është mbylluar numërimi ku kanë fituar Partia Sociasliste me Nasufin në Berat dhe Gjikën në Vlorë. /albeu.com/
Shtuar më 11/05/2011, ora 11:20

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori