Shkodër, rrihet komisioneri i PS-së
Një komisioner i Partisë Socialiste në qendrën e votimit numër 345 në Kuq të Shkodrës është goditur me shkelma dhe grushta nga 4 persona, vetëm pak minuta pasi ka dalë nga qendra e votimit, pak pasi ka nisur procesi i votimit.

Në një prononcim për mediat komisioneri i PS-së tha se kishin qenë militantë të PD-së të cilët e kishin goditur.

“Tek qendra e votimit ngula këmbë për të zbatuar rregullat e ligjit. Në një moment kur dola jashtë më qëlluan 3- 4 vetë njëherësh me cfarë kishin në dorë. Më qëlluan me grushte dhe më bënë në këtë gjëndje që jam. “- ka thënë komisioneri i Partisë Socialiste Bahri Meti.

Votimi në njësinë numër 345 në Kuc të Shkodrës është ndërprerë, për tu rinisur më vonë , ndërkohë që komisioneri i plagosur është dërguar për mjekim në Spitalin e Shkodrës. /albeu.com/
Shtuar më 08/05/2011, ora 14:31

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori