0.00%
51.74%
0.00%
48.26%
0.00%
0.00%
0.00%
0.00%
0.00%
Pjesëmarrja: 72,580/172,143 votues (42.16%)
Sali Salihu - 047 - IQ GTSH
Shpend Ahmeti - 061 - L. VETËVENDOSJE!
Besnik Tahiri - 062 - AAK-LDD
Isa Mustafa - 078 - LDK
Korab Sejdiu - 089 - AKR
Agim Ēeku - 099 - PDK
Kaqusha Jashari - 118 - PSD
Visar Arifaj - 120 - PARTIA E FORTË
Valon Murati - 121 - LB

Rezultatet e Rrethit tė Parė:ISA  MUSTAFA 78 LDK ‐ LIDHJA DEMOKRATIKE E KOSOVĖS   33,578  43,00%
SHPEND AHMETI   61 LĖVIZJA VETĖVENDOSJE!  24,661 31,58%

AGIM  ĒEKU 99 PDK ‐ PARTIA DEMOKRATIKE E KOSOVĖS  8,479 10,86%
KORAB  SEJDIU 89 AKR ‐ ALEANCA KOSOVA E RE  4,985  6,38%
BESNIK TAHIRI   62 AAK‐LDD ALEANCA PĖR ARDHMĖRINĖ E KOSOVĖS LDD  3,406 4,36%
VALON MURATI   121 Lėvizja Pėr Bashkim ‐ LB  1,355 1,74%
VISAR  ARIFAJ 120 Partia e Fortė ‐ PF   1,213  1,55%
KAQUSHA JASHARI   118 PSD ‐ Partia Socialdemokrate e Kosovės  220 0,28%
SALI  SALIHU 47 IQ GRUPIMI TRADICIONAL SHQIPTAR   192  0,25%

Pjesėmarrja: 80,893/172,143 votues (46.99%)
Përmbledhje

AAK nuk ndjehet e ndėshkuar nga qytetarėt

Besnik Tahiri nga Aleanca pėr Ardhmėrinė e Kosovės e ka pranuar humbjen e dy qendrave tė mėdha, Pejėn e Gjakovėn qė i ka qeverisur nė dy mandatet e kaluara si dhe Rahovecin. Pėr mė shumė ...

Qemal Mustafa pranon humbjen

Kandidati i PDK-sė Qemal Mustafa nė njė intervistė pėr KTV-nė ka deklaruar se ai dhe partia e tij tashmė ka humbur Gjilanin duke i uruar Lutfi Hazirit fitoren. Pėr mė shumė ...

Limaj feston fitoren nė Malishevė

Fatmir Limaj ka festuar sonte sė bashku me fituesin e zgjedhjeve nė Malishevė Ragip Begaj, kandidat i propozuar nga Iniciativa Qytetare pėr Malishevėn. Pėr mė shumė ...

Vetėvendosje fillon festėn (VIDEO)

Shikoni videon e festimeve ...

Mustafa: Jemi duke humbur nė Prishtinė

Nė njė konferencė, kryetari i LDK-sė, Isa Mustafa u shpreh se partia e tij ka fituar Kosovėn, pasi ... Pėr mė shumė ...

AKR shpall fitoren nė Mitrovicė

AKR ka shpallur fitore ne Mitrovice, duke njoftuar se kandidati i saj per Mitrovicen, z. Agim Bahtiri eshte fitues i ketij balotazhi... Pėr mė shumė ...PDK fiton nė Prizren

PDK shpalli fitoren e saj nė Prizren. Sipas Ramadan Mujės, kandidatit tė PDK-sė pėr kryetar, ai udhėheq me 4 mijė vota mė shumė se Eqrem Kryeziu i LDK-sė. Pėr mė shumė ...

Mimoza shpall fitoren nė Gjakovė

Kandidatja e Aleancės pėr Kosovė tė Re (AKR) pėr kryetare tė Gjakovės, Mimoza Kusari-Lila, ka shpallur fitoren nė komunėn e Gjakovės. Pėr mė shumė ...

Vetėndosje shpall fitoren nė Prishtinė

Lėvizja Vetėndosje ka shpallur fitoren nė Prishtinė duke e shpallur fitues kandidatin e saj Shpend Ahmeti pas mbi 90% tė votave tė numėruara ... Pėr mė shumė ...


KQZ: Pjesėmarrja nė votime, 41.50%

41.50% e qytetarėve tė Kosovė kanė dalė tė votojnė nė balotazh, sipas tė dhėnave preliminare tė KQZ-sė pas mbylljes sė vendvotimeve nė tė gjithė Kosovėn. Pėr mė shumė ...


Mbyllen shumica e vendvotimeve, pas pak fillon numėrimi

Shumica e vendvotimeve janė mbyllur me mbarimin e kohės sė rregullt pėr tė votuar, qė ėshtė ora 19:00. Sipas burimeve, kanė mbetur vetėm edhe disa qendra nė tė cilat, kanė qenė persona duke pritur pėr tė votuar. Pėr mė shumė ...

Nga ora 19:30, rezultatet LIVE nė Albeu.com

Edhe nė raundin e dytė tė zgjedhjeve qė po mbahen sot, portali Albeu.com do tė publikojė minutė pas minute rezultatet e zgjedhjeve nė Kosovė.

Shpallja e rezultateve do tė fillojė menjėherė pas mbylljes sė vendvotimeve dhe fillimit tė numėrimit tė votave.

Gjatė kėtyre zgjedhjeve nė Kosovė, pėrveē KQZ-sė, Albeu.com ishte portali i vetėm qė publikoi nė mėnyrė grafike rezultatet e zgjedhjeve dhe nė kohė rekord pasqyroi ato.

Rezultatet aktuale nė Albeu.com (tė rrethit tė parė) janė rezultatet pėrfundimtare tė ēertifikuara nga KQZ ndėrsa rezultatet e balotazhit deri nė konfirmim nga KQZ, do tė jenė preliminare pasi Portali Albeu.com tė dhėnat i siguron nga burime tė ndryshme, si vėzhgues zgjedhjesh, bashkėpunėtor dhe burime brenda partive.

Qėndroni nė Albeu.com, mėsoni i pari fituesin!

Redaksia e Kosovės e Portalit Albeu


Pjesėmarrja nė votime deri nė 15:00, 27,91 pėr qind


Deri nė orėn 15:00 nė gjithė komunat e Kosovės kanė votuar 27,91 pėr qind e qytetarėve me tė drejtė vote, njofton KQZ.

Parteshi ėshtė komuna ku kanė votuar mė shumė se 50 pėr qind e qytetarėve, ndėrsa Klina ka mė sė paku votues deri mė tani - vetėm 15 pėr qind.

Rezultatet nė Portalin e Albeu.com janė jozyrtare pasi sigurohen nga burime tė ndryshme.

Qėndroni nė Albeu.com, mėsoni i pari fituesin!

Redaksia e Kosovės e Portalit Albeu