0.00%
51.74%
0.00%
48.26%
0.00%
0.00%
0.00%
0.00%
0.00%
Pjesëmarrja: 72,580/172,143 votues (42.16%)
Sali Salihu - 047 - IQ GTSH
Shpend Ahmeti - 061 - L. VETËVENDOSJE!
Besnik Tahiri - 062 - AAK-LDD
Isa Mustafa - 078 - LDK
Korab Sejdiu - 089 - AKR
Agim Çeku - 099 - PDK
Kaqusha Jashari - 118 - PSD
Visar Arifaj - 120 - PARTIA E FORTË
Valon Murati - 121 - LB

Rezultatet e Rrethit të Parë:ISA  MUSTAFA 78 LDK ‐ LIDHJA DEMOKRATIKE E KOSOVĂ‹S   33,578  43,00%
SHPEND AHMETI   61 LËVIZJA VETËVENDOSJE!  24,661 31,58%

AGIM  ÇEKU 99 PDK ‐ PARTIA DEMOKRATIKE E KOSOVĂ‹S  8,479 10,86%
KORAB  SEJDIU 89 AKR ‐ ALEANCA KOSOVA E RE  4,985  6,38%
BESNIK TAHIRI   62 AAK‐LDD ALEANCA PĂ‹R ARDHMĂ‹RINË E KOSOVĂ‹S LDD  3,406 4,36%
VALON MURATI   121 LĂ«vizja PĂ«r Bashkim ‐ LB  1,355 1,74%
VISAR  ARIFAJ 120 Partia e Fortë ‐ PF   1,213  1,55%
KAQUSHA JASHARI   118 PSD ‐ Partia Socialdemokrate e KosovĂ«s  220 0,28%
SALI  SALIHU 47 IQ GRUPIMI TRADICIONAL SHQIPTAR   192  0,25%

Pjesëmarrja: 80,893/172,143 votues (46.99%)
Përmbledhje

AAK nuk ndjehet e ndëshkuar nga qytetarët

Besnik Tahiri nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës e ka pranuar humbjen e dy qendrave të mëdha, Pejën e Gjakovën që i ka qeverisur në dy mandatet e kaluara si dhe Rahovecin. Për më shumë ...

Qemal Mustafa pranon humbjen

Kandidati i PDK-së Qemal Mustafa në një intervistë për KTV-në ka deklaruar se ai dhe partia e tij tashmë ka humbur Gjilanin duke i uruar Lutfi Hazirit fitoren. Për më shumë ...

Limaj feston fitoren në Malishevë

Fatmir Limaj ka festuar sonte së bashku me fituesin e zgjedhjeve në Malishevë Ragip Begaj, kandidat i propozuar nga Iniciativa Qytetare për Malishevën. Për më shumë ...

Vetëvendosje fillon festën (VIDEO)

Shikoni videon e festimeve ...

Mustafa: Jemi duke humbur në Prishtinë

Në një konferencë, kryetari i LDK-së, Isa Mustafa u shpreh se partia e tij ka fituar Kosovën, pasi ... Për më shumë ...

AKR shpall fitoren në Mitrovicë

AKR ka shpallur fitore ne Mitrovice, duke njoftuar se kandidati i saj per Mitrovicen, z. Agim Bahtiri eshte fitues i ketij balotazhi... Për më shumë ...PDK fiton në Prizren

PDK shpalli fitoren e saj në Prizren. Sipas Ramadan Mujës, kandidatit të PDK-së për kryetar, ai udhëheq me 4 mijë vota më shumë se Eqrem Kryeziu i LDK-së. Për më shumë ...

Mimoza shpall fitoren në Gjakovë

Kandidatja e Aleancës për Kosovë të Re (AKR) për kryetare të Gjakovës, Mimoza Kusari-Lila, ka shpallur fitoren në komunën e Gjakovës. Për më shumë ...

Vetëndosje shpall fitoren në Prishtinë

Lëvizja Vetëndosje ka shpallur fitoren në Prishtinë duke e shpallur fitues kandidatin e saj Shpend Ahmeti pas mbi 90% të votave të numëruara ... Për më shumë ...


KQZ: Pjesëmarrja në votime, 41.50%

41.50% e qytetarëve të Kosovë kanë dalë të votojnë në balotazh, sipas të dhënave preliminare të KQZ-së pas mbylljes së vendvotimeve në të gjithë Kosovën. Për më shumë ...


Mbyllen shumica e vendvotimeve, pas pak fillon numërimi

Shumica e vendvotimeve janë mbyllur me mbarimin e kohës së rregullt për të votuar, që është ora 19:00. Sipas burimeve, kanë mbetur vetëm edhe disa qendra në të cilat, kanë qenë persona duke pritur për të votuar. Për më shumë ...

Nga ora 19:30, rezultatet LIVE në Albeu.com

Edhe në raundin e dytë të zgjedhjeve që po mbahen sot, portali Albeu.com do të publikojë minutë pas minute rezultatet e zgjedhjeve në Kosovë.

Shpallja e rezultateve do të fillojë menjëherë pas mbylljes së vendvotimeve dhe fillimit të numërimit të votave.

Gjatë këtyre zgjedhjeve në Kosovë, përveç KQZ-së, Albeu.com ishte portali i vetëm që publikoi në mënyrë grafike rezultatet e zgjedhjeve dhe në kohë rekord pasqyroi ato.

Rezultatet aktuale në Albeu.com (të rrethit të parë) janë rezultatet përfundimtare të çertifikuara nga KQZ ndërsa rezultatet e balotazhit deri në konfirmim nga KQZ, do të jenë preliminare pasi Portali Albeu.com të dhënat i siguron nga burime të ndryshme, si vëzhgues zgjedhjesh, bashkëpunëtor dhe burime brenda partive.

Qëndroni në Albeu.com, mësoni i pari fituesin!

Redaksia e Kosovës e Portalit Albeu


Pjesëmarrja në votime deri në 15:00, 27,91 për qind


Deri në orën 15:00 në gjithë komunat e Kosovës kanë votuar 27,91 për qind e qytetarëve me të drejtë vote, njofton KQZ.

Parteshi është komuna ku kanë votuar më shumë se 50 për qind e qytetarëve, ndërsa Klina ka më së paku votues deri më tani - vetëm 15 për qind.

Rezultatet në Portalin e Albeu.com janë jozyrtare pasi sigurohen nga burime të ndryshme.

Qëndroni në Albeu.com, mësoni i pari fituesin!

Redaksia e Kosovës e Portalit Albeu