KQZ miraton vendimin, votat e kontesuara do numërohen
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka miratuar në parim numërimin e votave për kryetar bashkie të hedhura në kutitë e gabuara, vendim ky i cili është marrë me 4 vota pro të maxhorancës dhe 3 vota kundër të opozitës.

Kreu i KQZ-së Arben Ristani deklaroi se do ti hapin këto kuti.

Ai shtoi më the se KQZ-ja do të jetë e hapur për cilëndo kërkesë tjetër për të hapur kutitë dhe për të numëruar cilëndo votë të qytetarëve.

Ndërkohë që vazhdon kundërshtimi i nënkryetares së KQZ-së , zonjës Dëshira Subashi. /albeu.com/
Shtuar më 18/05/2011, ora 11:59

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori