Barroso anulon vizitën në Tiranë
Jose Manuel Barroso
Jose Manuel Barroso, presidenti i Komisionit Europian ka anuluar vizitën e tij të planifikuar në Tiranë. Nga ana e Barrosos nuk ka asnjë konfirmin zyrtar që do të vijë në Shqipëri, ka deklaruar ministri i Jashtëm Edmond Haxhinasto.

“Kjo ka të bëjë me zgjedhjet që bën vetë Barroso dhe KE. E rëndësishme është që vizita t’i shërbejë integrimit europian dhe koha e përshtatshme do të jetë atëherë kur energjitë politike të Shqipërisë të jenë të angazhuara për këtë integrim”- tha Haxhinasto.

Sipas Haxhinastos, shak për anulimin e kësaj vizitë mund të jetë edhe situate pas zgjedhore në Shqipëri. /albeu.com/
Shtuar më 19/05/2011, ora 11:21

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori