NUMËRIMI/ AAK dhe LDK ndahen me pak vota në Suharekë
Po vijon numërimi i votave në Suharekë dhe sipas të dhënave të siguruara nga Albeu.com, në këtë komunë kryeson kanditati i AAK-së Bali Muharremaj me 39.50 për qind të votave ose rreth 8 012 vota.

Pas tij, renditet kandidati i LDK-së Sali Asllanaj me 33.25 për qind (6 745 vota).

Në vend të tretë është PDK me 12.33 për qind të votave, kursë në vend të katërt me 9.94 për qind. /albeu.com/

Shtuar më 22/10/2017, ora 23:09
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori