Incidente në Poliçan pas fitimit të PS-së
Përfundimi i numërimit të votave në Poliçan ka sjellë edhe incidente. Në këtë bashki ka fituar Partia Socialiste me kandidatin Adriatik Zotkaj. Simpatizantë të PS, LSI e PD kanë pasur grindje dhe zënka duke shkaktuar katër të lënduar lehtë.

Militantë të PS-së nisën menjëherë të mërkurën festimet në qytet për fitoren e së majtës, por militantë të PD-së e LSI-së kanë kërkuar ndërprerjen e festimeve gjë që ka çuar deri në konfliktim mes tyre.

Është dashur ndërhyrja e policë që situata të stabilizohej. /albeu.com/
Shtuar më 11/05/2011, ora 16:34

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori