"Zotërojnë luftën", por shihni rolin e ekuipazhit të këtyre tankeve (VIDEO)
Pëlqej
Modeli i tankut amerikan M109A6 Paladin Self Propelled Hoëitzer, është një makineri e frikshme e luftës që shpesh e shohim në reportazhet e luftrave.

Ndërsa puna e vështirë e ekuipazhit rrallë here përmendet.

Edhe pse është një mjet modern ekuipazhi prej tre personave përballet me vështirësi të mëdha sepse në hapësirën e vogël përveç nxehtësisë së madhe ata duhet të thithin edhe gazin që del nga tyta pas një të shtëne.

Tanku Paladin ka rreth 4 anëtarë të ekuipazhit: Komandant, shofer, armëpushues dhe ngarkues. /albeu.com/


Shtuar më 23/02/2018, ora 11:20
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori